Najdi forum

Pozdravljeni!

Konec aprila sem si na odbojki poškodoval levo koleno. Začelo me je boleti pri vsakdanjih opravilih, zaradi zelo neprijetne bolečine pri vsakem močnejšem gibu sem prenehal s tekom in ostalimi dejavnostmi, ki obremenjujejo kolena. Ker bolečina v kolenu ni prenehala po več kot mescu počitka in mazanju kolena z naklofenom sem se odločil, da grem na MR. Pred tednom sem dobil izvid iz MR. Star sem 25 let in aktiven športnik, zato se mi sedaj, ko mirujem že dobesedno meša.
Prosil bi vas za razlago, da vem kako naprej:
Izvid: Patelofemoralni sklep primeren, fokalne hrustančne lezije ni, patela leži na običajnem mestu. Minimalno tekočine intraartikularno, brez izliva

Križna, koleteralna ligamenta,tetiva kvadricepsa in ligament patele so ohranjene kontinuitete
Medialni in lateralnu meniskus sta ohranjene oblike.
Minimalno višji signal v medialnem meniskusu na prehodu post.roga v korpus – blaga med. meniskopatija. Fisure ali defekta ni – brez znakov za rupturo
Lateralni meniskus primeren

Mnenje:
Blaga medialna meniskopatija, v ostalem brez večjih postravmatskih sprememb

Hvala za odgovor

Lep pozdrav

Spoštovani,

v izvidu navajajo le blago okvaro notranjega meniskusa. Ta bi lahko povzročila bolečine v zadnjem notranjem delu kolena.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite v naši ambulanti. Klinični pregled in hkratni pregled posnetkov MR lahko z največjo verjetnostjo vodita v ugotovitev pravilne diagnoze (v ugotovitev, kaj v kolenu Vam povzroča težave).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala Vam za hiter odgovor.

Boli me na zunanjem delu levega kolena, tik pod kolenom.
Pridem do Vas v kratkem.

Hvala in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Prosim… in velja…

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

zdravo. jaz imam skoraj identicen izvid. zanima me kaksni so bili napotni po opravljenem pregledu na tej kliniki.
Lp

Pozdravljeni,

za zdravljenje je predvsem pomembno, kaj se ugotovi pri kliničnem pregledu. Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close