Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Prosim za razlago – MR desnega gležnja

Prosim za razlago – MR desnega gležnja

Spoštovani

Po poškodbi (trimaleolarnem zlomu ) desnega gležnja nekaj let nazaj , sem imela že veliko operacij in artroskopij , zadnja je bila opravljena leta 2016. Imam blago artrozo , pa osteohondralne lezije so prisotne.
Zaradi ponovnih bolečin v desnem gležnju sem dobila v mesecu maju v anterolateralni del ATC sklepa blokado z 1 ampulo Flosterona + SynoCrom forte .

Opravila sem tudi pregled z magnetno resonanco, bi vas prosila za razlago, ker do kontrole pri ortopedu je še daleč.

Vaš link.

Hvala in lep pozdrav. Ally

Spoštovani,

v izvidu navajajo stanje po zaceljenem trimaleolarnem zlomu, popoškodbeno obrabo predvsem v sprednjem delu sklepa (kostni izrastki na sprednjem robu golenice) ter hrustančno-kostni poškodbi notranjega gležnja in zadnjega končnega dela golenice.

Zdravljenja Vam le na osnovi izvida ne morem priporočiti. Moral bi klinično pregledati Vaš gleženj in pregledati posnetke MR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Zaradi težav v desnem gležnju, so me poslali tudi na CT preiskavo.

Izvid se takole glasi :
Stanje po trimaleolarnem zlomu desnega gležnja . Po osteosintezi. Frakture fibule in tibije so videti okostenele. Prav tako je videti zaraščen talus. Na sklepnih površinah talotibialno je videti globoke erozije in reaktivno sklerozo, nastala je huda artroza v skočnem sklepu. Skelet je nehomogen.Mehka tkiva gležnja so zadebeljena.

Prosim za razlago izvida
Hvala in lep pozdrav.

Alenka

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

v izvidu navajajo stanje po zaraščenem trojnem zlomu v predelu gležnja ter hudo popoškodbeno obrabo zgornjega skočnega sklepa (gležnja v ozkem smislu).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close