Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Oteklo koleno (izliv)po rekonstrukciji ACL

Oteklo koleno (izliv)po rekonstrukciji ACL

Pozdravljeni,

15 mesecev nazaj sem imel operacijo levega kolena, rekonstrukcija ACL in redukcija lateralnega meniskusa (15 %). Okrevanje in fizioterapija je potekala brez večjih zapletov, zadnje čase sicer nisem več izvajal vaje za krepitev stegenskih mišic. Sem pa začel veliko hoditi po planinah in tudi teči sem začel, koleno je vse to dobro prenašalo, sicer sem občasno še čutil blažje bolečino pa tudi z gibljivostjo nisem bil 100 % zadovoljen. Dober teden nazaj pa sem se odločil, da odigram partijo odbojke. Glede na to, da sem včasih ta šport treniral v klubu sem igral tako, da sem veliko skakal, se odrival, glede na to, da je že toliko minilo od operacije sem igral na polno. Po igri odbojke sem dva dni imel “muskel fiber” na obeh nogah, glede na to, da sem prvič izvajal skoke in podobno je bilo to pričakovano. No, dva dni po igri pa mi je kar močno oteklo levo koleno (operirano) in izliv kar noče miniti. Nekih posebnih bolečin sicer ne čutim, seveda pa je gibljivost omejena zaradi otekline. Prav tako se mi koleno pogosto nekako “zaskoči”, sploh če ležim in vstanem začne koleno kolikor toliko normalno delovati šele potem, ko se “odskoči”, ob tem se zasliši blažji pok, tlesk. Seveda me zadeva precej skrbi, da ni prišlo do vnovične poškodbe, čeprav pri igri odbojke nisem nikdar čudno stopil ali karkoli neobičajnega. Tolažim se z mislijo, da telo enostavno še ni bilo pripravljeno na tovrstno aktivnost in je to samo nekakšen odgovor telesa, da sem prehitro začel s 100 % športno aktivnostjo, da so se mogoče samo vnele tetive ali kaj podobnega…Zelo bom hvaležen za kakršnokoli pomoč, nasvet, kaj naj naredim in kako naj ukrepam.

Pozdravljeni,

nasvet se nahaja v odgovoru na prvo vprašanje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close