Najdi forum

Bolečine v kolenu

Pozdravljeni!

Pred približno enim tednom se mi je pojavila bolečina v zunanjem delu desnega kolena (en dan po začetku bolečine je nastal še hematom). Takoj isti dan sem pričela z mazanjem (naklofen) in hlajenjem. Bolečina ni popustila, zdaj me boli že praktično celo koleno, prisotna je tudi oteklina (ni tako zelp huda). Bolečine so prisotne skozi cel dan, tudi ko mirujem in noge ne obremenjujem. Danes sem za lajšanje bolečin dobila Elderin, ki pa ga zaradi težav z želodcem ne upam jemati.
Ali bi bilo primerno opraviti slikanje/uz, ali gre res lahko samo za vnetje in je pač treba počakati da izveni?

Lep pozdrav, Maja

Spoštovani,

očitno je nekaj sprožilo krvavitev. Ta je lahko spontana ali pa posledica poškodbe.

Če je bila krvavitev posledica poškodbe, priporočam opraviti slikanje kolena z magnetno resonanco (MR), če pa ne, priporočam počakati 3 tedne. Če težave v tem času ne bodo izginile, priporočam prav tako slikanje z MR. V obeh primerih priporočam nato pregled s posnetki MR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Najlepša hvala za hiter odgovor. Z zdravnico sva se odločili, da bova poskušali nekaj dni z blaženjem bolečine in otekline, v kolikor pa ne bo izboljšanja, pa bom opravila dodatne preiskave.

Lp, Maja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim. Odlično.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Ppnovno vam pišem, saj bi rada še eno mnenje. 16.7. (v ponedeljek) sem končno opravila MR. Na izvidu piše: v spongiozi lateralne metaepifize tibije je videti T1 hipointenzivno ter PD FS hiperimtenzivno iregularno linijo, ki poteka od eminence tibije lateralno in navzdol do sklepne površine tibije za glavico fibule; enake spremembe je videti tudi v glavici fibule. Majhna enostoza v spongiozi medialnega femoralnega kondila.
Menisk in ligamenti so bp.
Včeraj (19.7.) sem bila pri travmatologu (po navodilih osebne zdravnice), kjer so me po rtg slikanju odpravili z navodili, da nogo hladim in čim manj obremenjujem (ker je to že 4 tedne stara poškodba).
Zanima me, ali se iz MR izvida da razbrati, ali se zlom (primerno) celi, ali ne, saj so bolečine v zadnjem tednu močnejše, kot so bile na začetku.

Lep pozdrav, Maja

Pozdravljeni,

na osnovi izvida menim, da gre za zlom brez premaknitve (za poko), torej za zlom v dobrem položaju. Priporočam, da vsaj 6 tednov od poškodbe hodite z berglami in poškodovane okončine ne obremenjujete s težo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close