Najdi forum

bolečine v hrbtenici in nogi

Pozdravljeni,
stara sem 61 let in sem leta 2015 že bila na operaciji za hrbtenici.
Diagnoza je: bila je narejena laminektomija od L2 do L5. Nevrokirurg na podlagi MRI L/S hrbtenice ni indiciral ponovni operativni poseg. V izvidu se opisuje hondroza L3-L4 in malenkostno utesnjena korenina L4, kot tudi korenina L3 v desnem foramnu. Opisuje se tudi protruzija i.v.diska L5,S1 in utesnitev leve korenine S1.
Opravimo preiskavo z ENG meritvami – ugotavljamo podaljšane latence M potencialov peronealnih živcev ter upočasnjeno prevajanje po motoričnem nitju desnega tibialnega živca. Nevrogrami s pripadajočimi parametri so normalni. PME so reducirani v mišicah miotoma L4 obojestransko, bolj levo. V ostalih mišicah primerni hotenemu krčenju. Sveže denervacije ni. Z EF meritvami ugotavljamo zanke kronične nevrogene okvare korenin L4, L5 obojestransko, bolj levo, brez znakov reakutizacije.

To je izvid od novembra 2017 in zdravniki pravijo, da se mi stanje ne slabša, jaz pa imam vedno večje bolečine – sploh pri obremenitvi noge. Bolečine so naslednje: bolečina se širi od križa proti kolenu. Mišica nad kolenom je trda, pri sedenju so po nogi mravljnci . Pod kolenom je občutek žgečkanja, kot da bi imela pajka ali mrežo. V kolenu je utripajoča bolečina. Če ležim je dobro, ko se vstanem, vsedem, hodim,… se bolečine vrnejo.

Glede na stanje me zanima kaj vi pravite oz. katere preglede in preiskave mi priporočate, ker so bolečine vedno večje, zgoraj omenjene preiskave pa ne pokažejo nič.

Če potrebujete še kakršne koli druge podatke mi sporočite.

Hvala za odgovor, pa lep dan vam želim.

Spoštovani,

priporočam, da vprašanje zastavite doc. dr. Gregorju Rečniku, dr. med., spec. ortopedu – [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close