Najdi forum

Poškodba kolena

Pozdravljeni,

Treniram košarko. V nedeljo sem bil na turnirju 3×3 in v enem napadu, ko sem prodiral proti košu, sem se na hitro ustavil in hotel obrniti, nato začutil nekakšen pok v kolenu. Odšepal iz igrišča, hladil koleno, ni bilo kakšne otekline, gibljivost normalna, zato sem odšel nazaj igrati!
Nato po parih minutah igranja v ponovnem prodoru spet začutim pok v kolenu in občutek “nestabilnega” kolena. Tokrat sem moral zaključiti z igranjem.
Koleno je bilo še nekaj časa dobro, proti večeru mi je pa začelo otekati, imel sem omejeno gibljivost do 90 stopinj, bolelo, zato sem odšel na urgenco, kjer po rtgg ni bilo videti znakov za poškodbo, imel sem minimalen izliv, ligamenti naj bi bili čvrsti.
Rekel je samo hlajenje, počitek in postopno razgibavanje ter kontrola pri osebnem zdravniku!
Danes, 2 dni po poškodbi imam koleno veliko bolj otečeno, gibljivost zmanjšana, še vedno boli na obeh straneh kolena, ampak dosti manj!
Moje vprasanje je sledeče:
Ali mislite da bi kljub temu lahko bila poškodovana kakšna vez ali ne?
Rad bi čimprej šel nazaj na igrišče in me skrbi da si ne bi kaj poslabsal zdej ko veliko razgibavam koleno do bolecine
Hvala
Lp
T

Spoštovani,

menim, da ste si zelo verjetno poškodoval sprednjo križno vez kolena. Priporočam, da čimprej opravite slikanje poškodovanega kolena z magnetno resonanco, nato pa pridete na pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close