Najdi forum

Bolečine v komolcu

Pozdravljeni!
Pred osmimi leti sem bil operiran na vratni hrbtenici, zaradi discus hernije na C6-7 in C7-8 in sem imel bolečine v prsih in po levi roki. Od takrat dalje sem imel glede tega še kar nekaj težav tako da sem bil veliko na fizioterapijah v Soči in Laškem. Od decembra 2017 so se mi pojavile bolečine v desnem komolcu, ki gredo proti zapestju. Bolečine imam npr: Ko imam roko pri miru je kolikor toliko brez bolečin, ko pa roko premaknem-iztegnem, se pojavijo bolečine. Bolečine se pojavijo tudi ko stisnem pest, oziroma ko roko obremenim. Ko komolec zmasiram, pa je vse nekoliko bolje. Ko imam roko spet nekaj časa pri miru je vse kolikor toliko v redu, dokler jo ponovno ne premaknem-iztegnem.
Bil sem pri osebni zdravnici, ki me je poslala na rentgen in tam ni nič pokazalo, sem pa dobil napotnico za ortopeda (12.junij), kjer naj bi dobil blokado.
Prosim vas za vaše mnenje glede smisla blokade in mnenje za nadaljno zdravljenje.
Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam. Tomaž

Spoštovani,

pred slehernim poseganjem v telo, med kar spada tudi blokada, priporočam ugotoviti vzrok za bolečine. V tej smeri priporočam opraviti najprej klinični pregled komolca, nato pa zelo verjetno (odvisno sicer od ugotovitev pri pregledu), še slikanje komolca z magnetno resonanco.

Sam uporabljam blokade zelo redko, saj te običajno ne odpravijo vzroka, temveč zmanjšajo le opozorilne znake, ki jih poškodovani ali okvarjeni del telesa pošilja možganom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close