Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Koleno, minimalni izliv z drobno trakasto poplitealno cisto.

Koleno, minimalni izliv z drobno trakasto poplitealno cisto.

Pozdravljeni,

Pred parimi meseci so se mi pojavile bolečine v desnem kolenu. Pri hoji v hribe me je začelo boleti na notranji strani kolena, najprej sem mislim, da je problem meniskus. Po MR pregledu pa so ugotovili sledeče (prosil bi za obrazložitev izvida in kaj je za narediti)

“Minimalni izliv z drobno trakasto poplitealno cisto. Tanka medialna patelarna plika. Signal blagega edema suprapatelarnega mascevja. Primerni visina in lega patele.
Meniskusa imata normalen signal.
Krizna ligmenta sta ohranjena.
Koleteralna ligamentarna kompleksa sta v redu.
Tetiva kvadricepsa ter ligament patele sta ohranjena.
Znakov za hrustancno lezijo ni.
Skelet ima normalen signal.

Se to s časoma popravi? Ali je potreben kakšen poseg?

Lp, Matevž

Spoštovani,

v izvidu navajajo minimalno čezmerne tekočine v kolenu in drobno trakasto zakolensko cisto (prostor napolnjen s tekočino za zadnjim delom kolena – oba sta znak draženja v kolenu), tanko gubo sklepne ovojnice v notranjem delu in oteklino maščevja nad pogačico. Vse ostalo opisujejo kot normalno.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu. Kombinacija kliničnega pregleda in pregleda posnetkov MR je namreč najboljši način za ugotovitev vzroka težav (postavitev pravilne diagnoze), ki je predpogoj za uspešno zdravljenje. Vzrok za težave namreč v izvidu MR ni očiten.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close