Najdi forum

Poškodba kolena in mnenje

Spoštovani,

prilagam izvid MR levega kolena (športna poškodba 27.4.2018). Stara sem 39. let, športno aktivna.
Čakam na kontrolni pregled in me skrbi, ali bo potrebna operacija in kakšna je stopnja nujnosti.
Koleno še vedno otočeno (nazadnje so mi črpali tekocino, a je ponovna oteklina), zelo ostra bolečina ob obremenitvi noge-hodim z rahlo pokrčeno ali berglami, nestabilno.

Hvala za nasvet in mnenje.

Spoštovani,

v izvidu navajajo popolno raztrganino sprednje križne vezi in navpično vzdolžno raztrganino notranjega meniskusa, katerega strgan del je pomaknjen v sredino kolena (vkleščenje) ter poškodbe sklepnega hrustanca na vršičku pogačice.

Priporočam artroskopsko operativno zdravljenje – nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi ter zašitje (popravilo) notranjega meniskusa. Izvedbo operacije priporočam čimprej! Če se bo izvedba zavlekla še več tednov, bo potrebno najprej oskrbeti strgan meniskus, koleno nato razgibati in šele nato, z novo operacijo, opraviti še nadomestitev sprednje križne vezi. Povdarjam pomembnost ohranitve meniskusa s popravilom (šivanjem), saj lahko pride s časom, v primeru odstranitve pomembnega dela meniskusa, do (dodatnih) poškodb sklepnega hrustanca, ki privedejo do zgodnejše obrabe kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close