Najdi forum

Spoštovani… Včeraj zvečer sem se pri telovadbi poškodovala. Pri bočnih premikih sem spodvila nogo in padla na levo nogo, na zunanji stranski del spodnjega dela noge. Padla sem kar močno in se tudi močno udarila na zunanji del leve noge in nart. Bolečina je bila prisotna takoj, ob gibanju in sicer ob hoji. Ko pri hoji iztegnem nogo naprej, se bolečina začne in ob koraku stopnjuje. Bolečina se je stopnjevala z ohlajanjem telesa. Hladila sem območje, kjer boli, namzala sem tudi z naklofenom. Danes, seveda, še vedno boli (saj sem vedela, da bo, vendar sem mislila, da bo manj…), tako da ne morem normalno hoditi (zelo počasi in previdno), opazila sem tudi podpludbo na nartu, mišica ni podpluta, se mi pa zdi napeta, bolečino čutim nekako na spodnjih 2/3 noge (pod kolenom, ne seže do kolena), od strani proti sprednjemu delu in v nartu na isti način, kot sem opisala zgoraj. Ne vem, ali naj še počakam, ali naj bi bolečina izzvenela, ali je to zgolj zaradi udarca, ali naj grem do zdravnice, ali je lahko kaj hujšega…? Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani,

priporočam obisk zdravnice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Tudi iz moje strani, bi me zanimalo vaše mnenje gospod dr.

V lateralnem delu sklepa je videti kontuzijski poškodbi pasteriornega roba lateralnega tibialnega platoja lateralnega formalnega kondila v področju nad anteriornim rogom lateralnega meniska; pod poškodbami sklepnih površin je videti edem subhodralne spongioze.
V medialnem delu sklepa je videti kontuzijsko poškodbo medialnega femoralnega kondila, pod poškodbo sklepne površine je videti manjše področje edema spongioze.
Anteriorna translacija tibije v lateralnem delu sklepa.
Drugih sprememb intenzitete signala iz skeleta ni videti.
Debelina in signal artikularnega hrustanca ne kažejo drugih patoloških sprememb.

Medialni in lateralni menisk ne kažeta sprememb oblike ne signala.

Arteriorni križni ligament je poškodovan, proksimalno je videti pretrgan, distalno je utesnjen ob interkondilarno incizuro.
Pasteriorni križni ligament ne kaže sprememv oblike ne signala.

Medialni kolateralni ligament je zadebeljen, predvsem proksimalno, struktura hipointenzivnih vlaken je delno zabrisana; močno je hiperintenzivno spremenjen in razširjen globoki sloj ligamenta; hiperintenzivno spremenjena tkiva na površini ligamenta.
Lateralni kolateralni ligament ne kaže sprememb oblike ne signala.

Tetiva kvadricepsa in patelarni ligament ne kaže sprememb oblike ne signala.

V sklepu je videti manjši izliv; Medialna patelarna pika.
Semimembranozus-gastroknemius birzitis.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v izvidu navajajo pretrganje sprednje križne in delno pretrganje notranje stranske vezi, oteklino pohrustančne kosti na več mestih, nekaj prekomerne tekočine v kolenu ter ob kitah, ki krčijo koleno.

Glede na navedeno menim, da bo potrebno operativno zdravljenje. Od ugotovitev pri kliničnem pregledu (testiranje stabilnosti kolena) je odvisno kako obsežno bo – ali bo potrebno narediti le nadomestitev sprednje križne vezi ali pa tudi popravilo in/ali okrepitev notranje stranske vezi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Obstaja mogoče, kakšna verjetno, da sprednja vez ni pretrgana?
Namreč bolečina je bila le na notranji strani (stranska vez), spredaj nič…..koleno je videti stabilno, gibljivost je po 4. tednih po poškodbi popolna.

Spoštovani,

glede na navedbe v izvidu je verjetnost, da sprednja križna vez ni pretrgana, zelo majhna. Strgana sprednja križna vez namreč običajno ne povzroča bolečin. Tudi občutek nestabilnosti se običajno pojavi šele takrat, ko preidete na intenzivnejše aktivnosti, ki potrebujejo delovanje sprednje križne vezi.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu, kjer bom lahko na osnovi kliničnega pregleda in pregleda posnetkov MR z veliko zanesljivostjo ugotovil, katere strukture v kolenu so poškodovane in predlagal ter tudi izvedel zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close