Najdi forum

koleno huda bolečina

Pozdravljeni
Pred dobrim letom sem si v ptometni nesreči poškodovala koleno. Bil je le udarec ob armaturno ploščo in volan. Nič hujšega. Koleno je nekaj časa bolelo, vendar nič pomembnega. Pri zdravniku nisrm bila. Po enem letu imam v kolenu velike bolečine. trajajo že več mesecev. Pregled pri ortopedu bp. Mr pokaže poko na pogacici glede katere se na razjasniti ali gre za patelo bipartito, ali zlom. Rtg prikaže patelo bipartito ali stanje po poškodbi. zozena je tudi medialna sklepna špranja.
Vezi in meniskusi bp. Koleno ni otečeno, je stabilno. Nič ne preskakuje, skrta ali kaj podobnega. Na pritisk nikjer ne boli. Torej nič mi ni. Težava je v tem, da boli čisto vsak gib v kolenu. Tako v mirovanju, kot med hojo. O teku niti ne pomislim. Boli ponoči, vsakič, ko se obrnem. Boli v mirovanju veš čas ob iztegnjeni ali skrceni nogi. Boli celo področje ob obodu pogačice in bolečina se širi navzad v pregib in navzdol do stopala. Čutim mravljince v stopalu in podplatu, ter na področju 2,3,4 prsta. Imam občutek mraza v goleni in stopalu. Mrzel obkladek na koleno stanje zelo poslabša. Topel obkladek pa blago umiri težave. Boli vsak dan, ne morem hoditi brez sepanja. Ne morem brcniti žoge, boli že sam gib, četudi recimo bi poskušala brcniti samo balon. Zaboli, ko iz ravne površine stopim na pločnik. Gre se za desno koleno. Stara sem 37 let in imam 63 kg na 165 cm. Bi morala shujšati ( telesna teža je takšna šele nekaj let po porodu. Prej sem imela 54 kg). Ne vem več kaj naj naredim, če mi pa nič ni. Ne pretvarjam se in zelo mi je nerodno, ker poskušam zdravnika prepričati, da imam težave, preiskave pa ne pokažejo ničesar. Tudi operacija nima smisla, če pa nič ni. Na fizioterapijo čakam. Ne morem aktivno živeti. Je morda kriva obutev? Imam dva živahna otroka, z njima praktično ne morem nikamor – še na nižji gricek ne. Je morda težava v čem drugem? Imam kako zamašeno zilo ali kaj takega?
Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu. Za nasvet moram predvsem klinično pregledati Vaše koleno!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close