Najdi forum

Izvid MR kolena

Pozdravljeni!
Prosim za razlago in mnenje izvida MR kolena. Stara sem 41let. Občasno športno aktivna. 3.3.2018 sem si pri smucanju poskodovala desno koleno. 28.4. sem imela mr. Izvid je v priponki.
Kolena ne morem pokrčiti in
popolnoma iztegniti. Občasno so prisotne bolečine-najbolj na notranji strani kolena. Prosim za Vaš nasvet in razlago. Ali je po vase potrebna operacija?
Hvala in lep pozdrav!

[attachment=0]2018-05-05 09.37.34.jpg[/attachment]

Spoštovani,

v izvidu navajajo delni poškodbi notranje stranske in sprednje križne vezi, oteklino in podpludbo podhrustančne kosti končnega zunanjega dela stegnenice in začetnega zunanjega dela golenice (tudi z manjšim vgreznjenjem le tega), poko sklepnega hrustanca na pogačici, ki sega praktično do podhrustančne kosti ter manšo zakolensko cisto.

Priporočam:
1. čimprejšnji obisk fizioterapevta – pri nas doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected] – s katerim morate čimprej doseči polno aktivno gibljivost poškodovanega kolena
2. če boste dosegla polno aktivno (samostojno) iztegnitev kolena in presegla 120 stopinj pokrčenja, priporočam po preteku 3 mesecev od poškodbe opraviti opraviti meritev delovanja sprednjih križnih vezi obeh kolen z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected]), nato pa pregled z rezultati meritve
3. če zgoraj navedene gibljivosti ne boste dosegla, če bo meritev z artrometrom GNRB ugotovila pomembno odstopanje v delovanju sprednjih križnih vezi obeh kolen ali če bom pri pregledu ugotovil pomembno nestabilnost poškodovanega kolena, bom zelo verjetno priporočil operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close