Najdi forum

rekonstrukcija MPFL

Spoštovani!
22.3.2018 sem imela na ortopedski kliniki operacijo levega kolena – rekonstrukcija MPFL.
Tretji dan sem šla domov in sedaj hodim na fth v zd. 14 dni nazaj so se začele težave z kolenom, koleno mi je močno oteklo, tudi bolečine v golenici in mečih so bile močne. Osebni zdravnik mi je vzel kri, trombociti so bili povišani (422), prav tako je bil povišan d-dimer (vrednost je bila 2066, normalna je 682), crp je bil 13. uz ven ni pokazal GVT, Zato so me poslali v nadaljno obravnavo k ortopedu.
Datum pregleda 09.04.2018:
Levo koleno zmerno oteklo, prisoten manjši izliv, rane so ok.
gibljivost nekoliko omejena, deficit ekstenzije 5 stopinj, nadaljna fleksija do 70 stopinj, nato bolečinsko omejena, NC izpadov nima.
Svetovan mi je bil nekajdnevni počitek, po enem tednu sem nadaljevala z fth. Koleno sem hladila, in delala vaje v razbremenjenem položaju. Vendar stanje še vedno ni v redu.
Zanima me, kaj pomeni ta izvid in ali bi morala sedaj po enem mesecu že bolj pokrčiti koleno, tudi izteg kolena še vedno ni popoln.
Koliko časa traja rehabilitacija kolena, svetovana mi je nadaljna uporaba bergel, ker mi koleno klecne, ko nogo obremenim.
Koliko časa se predvideva rehabilitacija kolena po takem posegu, saj me čaka še operacija gležnja na isti nogi zaradi stabilizacije tega sklepa.

Zelo Vam bom hvaležna za Vaš odgovor.

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

oteklina kolena je po takšnem operativnem posegu pričakovano prisotna do 3 mesece. Ali je velikost otekline pričakovana ali ne, brez pregleda ne morem presoditi. Rehabilitacija, do normalne hoje, traja po tovrstnih posegih 2 do 3 mesece, do polnih, tudi športnih, obremenitev pa 4 do 6 mesecev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close