Najdi forum

Zlomljen palec na nogi se ne zaceli

Pozdravljeni,

24. 2. 2018 sem si doma poškodovala palec na nogi (s precejšno hitrostjo sem po nesreči stopila v globoko kvadratno košarico, v kateri so bile igrače). Prst je otekel in me močno bolel, vendar nisem pomislila, da je zlomljen. Ker bolečina ni ponehala, sem šla 7. 3. k zdravniku, kjer so prst slikali. Izvid pravi: Intraartikulrana fraktura distalnega dela proksimalne falange palca. Strukturno je slikani skelet v mejah normalnega. Zdravnica je rekla, da ni hudega in naj ne tečem. Ker me je čez 14 še precej bolelo, sem dobila napotnico za urgenco. Izvid (24. 3.): Zlom glavice proksimalne falange palca. Prvič so mi tudi naredili imobilizacijo in komentirali, da bi to morali narediti že ob prvem obisku zdravnika. Čez 14 sem imela kontrolo in zdravnik je rekel, da je prst zlomljen tudi čez sklep in še zamaknjen. Obližno imobilizacijo sem lahko snela. Izvid (4. 4.): Vidno postopno celjenje sklepnega zloma … Včeraj (18. 4. ) sem bila ponovno na kontroli. Izvid: Vidno postopno preraščanje zloma, ki sega v sklep. Na tem mestu viden manjši zamik v velikosti največ 1 mm. Zdravnik je priporočil tudi fizioterapijo.

Problem: Prst me še vedno precej boli – občasno tudi v mirovanju in ob hoji po ravni podlagi, vedno pa, ko stopim na neraven teren oz. noge ne postavim pravokotno na tla. Prst je še vedno rahlo otečen. Zelo me skrbi, da se morda ne bi povrnil v prvotno stanje oz. da bi se naredila kakšna zarastlina, ki bi onemogočala normalno gibanje. Sem še dokaj mlada in aktivna (tek, plezanje ipd.).

Prosim za vaše mnenje – naj čakam, kaj bo prinesel čas ali mi priporočate kaj drugega.

Hvala in lep pozdrav,

Špela

Spoštovani,

priporočam, da se z že opravljenimi rentgenskimi posnetki in dosedanjo pisno medicinsko dokumentacijo oglasite na pregledu. Pre odgovorom moram namreč pregledati tako prst (sigurno klinično, morebiti tudi ultrazvočno) kakor tudi rentgenske posnetke.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor.

Špela

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close