Najdi forum

Mr artrografija rame

Spostovani,

Sem pisala ze Vasemu kolegu v cetrtek,vendar njegovega odgovora se nisem prejela, mene pa zelo ze zanima kaj pomeni izvid. Zato sem se obrnila se na vas in upam, da ni to prevec narobe in nadlezno.

Julija 2017 sem imela prvi izpah ramena. Sicer sem 12 let trenirala plavanje (trenutno sem na pavzi zaradi poškodb) in ramena so me bolela že nekaj let.
Ker so bolečine vztrajale, sem dobila napotnico za MR artrografijo. Prosim za razlago izvida

AC sklep je primeren. Akromion tip 2.
Zmanjšana subakromialna razdalja, cca 5mm.
V SA-SD burzi ni patološkega izliva.
Tetiva dolge glave bicepsa leži na anatomskem mestu, je primerna.
Tetive in mišice rotatorne manšete so primerne. 
Impresija glavice humerusa posterosuperiorno v arealu cca 13 x 6 mm, globine do 3 mm –  Hill-Sachs lezija. 
Odsoten MGHL.
Labrum je  cirkumferentno hipoplastičen, anteroinferiorno med mesti 3 in 5 nekoliko zaobljen, neravne konture –  degeneriran, lahko zabrazgotinjen, okoli mesta 5 izrazito stanjšan.
Posteroinferiorno je labrum hipoplastičen, posterosuperiorno med mesto 9-10 in 11-12 odsoten. 
Suspektne poševne fisure hrustanca glenoida ob labrumu anteroinferiorno gradus 2-3.
V ostalem so prikazane strukture videti v mejah normalnega.           

Mnenje:
Manjša Hill-Sachs lezija.
Cirkumferentno hipoplastičen labrum, degeneriran anteroinferiorno s suspektnimi lezijami priležnega hrustanca gradus 2-3, odsoten labrum posterosuperiorno. 
Odsoten MGHL.
Nekoliko zmanjšana subakromialna razdalja.                 

Najlepsa hvala za odgovor, in se opravicujem za svojo nadleznost glede zelje po odgovoru
Lep pozdrav

Spoštovani,

v izvidu navajajo spremembe, ki so skladne s sprednjim izpahom (ali izpahi) glave nadlahtnice (vgreznenje zadnjega dela glave nadlahtnice in poškodbe vezivno-hrustančne ustnice).

Menim, da je edina dobra pot za ureditev stanja operativno zdravljenje. Priporočam, da se s posnetki MR artrografije oglasite na pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepsa hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

pred enim letom sem si pri plezanju poškodoval levo ramo. Bolečine v ramenu so šibke do zmerne in prisotne v sprednjem delu. Bolečine se čez par dni povečajo v kolikor ramo obremenjujem. V enem letu se stanje ni izboljšalo, zato sem opravil magnetno resonančno artrografijo. Izvid se glasi:

Napotna diagnoza: Tenosynovitis tendinis bicipitis brachii sin, sum na SLAP lezijo leve rame
AC sindezmoza je primerna.
Tetive in mišice rotatorne manšete so normalne.
Tetiva dolge glave mišice biceps je na anatomskem mestu, normalne debeline in MRI signala.
Narastišče tetive bicepsa v področju superiornega labruma je brez znakov poškodbe. Anteriorno od narastišča tetive mišice biceps je viden približno 3 mm širok razmak med glenoidom in labruma – najverjetneje sublabralni foramen. Srednji glenohumeralni ligament je stanjšan, deluje nacefran – lahko stanje po poškodbi.
Glenoid je brez znakov poškodbe.

Naprošam vas za vaše mnenje in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

v izvidu opisujejo normalno stanje ramena, tako da le iz izvida ni jasno, kaj Vam povzroča težave.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu v naši ambulanti. S kombinacija kliničnega pregleda in pregleda posnetkov opravljenega slikanja z MR bom z največjo verjetnostjo odkril vzrok za Vaše težave, na osnovi česar lahko nato priporočim in/ali izvedem ustrezno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close