Najdi forum

Težave v vratu/ramenih ?

Pozdravljeni,

zanimalo bi me mnejnje o naketrih simptomih. Te težave imam občasno, vsakih toliko dni.

Ko naprimer premikam ramena gor in jih potem spustim v prstihna rokih začutim mravljince. Predvsem v mezincu in prstancu. V desni roki bolj močno. Roke oz. dlani mi ponoči dosti krat zaspijo. Včasih samo mezinec in prstanec, včasih pa vsi prsti. Tudi ko roko položim naprimer na stol hitro čutim mravljince v prstih. Če se naprimer držim z dlanmi in dam roke nekaj časa nad glavo in jih potem spustim v desni roki čutim vlečenje mišic in se mezinec stisne zdravrn k prstancu, kar pa hitro mine.

Naj še dodm da že od nekdaj imam pri premikanju občutek izpadanja desnega ramena.

Sicer mi pa tudi hitro zaspijo noge naprimer pri sedenju na školjki.

Rtg vratu je pokazal samo artrozo torakalnega retenca. Emg in nevrologa še čakam.

Občasno zaznavam (vidim in čutim) tudi trzanje mišic po celem telesu ( kar se vidi v pogrezanju kože določenega dela).

V desni ramah mi tudi škripa, bolj v desni. Poka mi pa tudi v vratu.

Za vsako informacijo ter napotek vam bom zelo hvaležen.

Lep pozdrav!!

Spoštovani,

vzrok za težave, ki jih navajate, predvsem mravljinčenje, lahko izvira tako iz hrbtenice kakor tudi iz obhrbteničnega področja in iz področja okončin. V vseh primerih je naverjetnejši vzrok pritisk na živčne strukture.

Pregled pri nevrologu in EMG preiskava bosta zelo verjetno vzrok razjasnili. Tudi za ugotovitev vzroka za trzanje mišic, je nevrolog pravi naslov.

Škripanje v ramenih in pokanje v vratu ima zelo verjetno mehanski vzrok, za kar priporočam za začetek opraviti klinični in ultrazvočni pregled. Oba lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

najlepša hvala za odgovor. Bi še dodal nekaj vprašanj če lahko.

Lahko iz tega pride do resnejših okvar živcev ? Trenutno ne opažam, kakšnih motorični neposobnosti ali kaj podobnega. Pač je samo neprijetno in vzrok za skrb.

Včasih se mi je zdelo da se simptomi najbolj pojavljajo en dan po večjem uživanju alkohola. Je takšna povezava možna ali bi bila bolj povezava z posledičnim drugačnim vzorcem spanja pod vplivom alkohola ?

Bi se simptomi lahko pripisali tudi sindromu torakalnega izhoda ? Z desno ramo je pa tako da pri določenem krčenju mišic v rami se mi zdi da rama iztopa, lopatica se pa pomakne navzven. To se mi zdi da imam že odkar se spomnim.

Če še kaj pomga sem star 28, velik 187cm z 120kg. Verjetno imam težave tudi z držo ker sem dosti življena spresedel pred mizo.

Aja pa bi še povedali kaj pomeni artroza torakalnega vretenca ? Lahko že to ppvzroča kakšne težave ? Bi bilo še smiselno se na nevrološki pregled pripraviti z kakšnim rentgenom ram ali prsnega predela ?

Najlepša hvala še enkrat in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Lahko iz tega pride do resnejših okvar živcev ? Trenutno ne opažam, kakšnih motorični neposobnosti ali kaj podobnega. Pač je samo neprijetno in vzrok za skrb.
Malo verjetno.

Včasih se mi je zdelo da se simptomi najbolj pojavljajo en dan po večjem uživanju alkohola. Je takšna povezava možna ali bi bila bolj povezava z posledičnim drugačnim vzorcem spanja pod vplivom alkohola?
Da, je mogoče.

Bi se simptomi lahko pripisali tudi sindromu torakalnega izhoda ? Z desno ramo je pa tako da pri določenem krčenju mišic v rami se mi zdi da rama iztopa, lopatica se pa pomakne navzven. To se mi zdi da imam že odkar se spomnim.
Tudi to je mogoče.

Če še kaj pomga sem star 28, velik 187cm z 120kg. Verjetno imam težave tudi z držo ker sem dosti življena spresedel pred mizo.

Aja pa bi še povedali kaj pomeni artroza torakalnega vretenca? Lahko že to povzroča kakšne težave? Bi bilo še smiselno se na nevrološki pregled pripraviti z kakšnim rentgenom ram ali prsnega predela?
Artroza pomeni obraba. Najprej priporočam opraviti nevrološki pregled, nato pa usmerjena slikanja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovore!

Lep pozdrav!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close