Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Avuljzijsko kompresijska fraktura sprednje lateralne strani talusa

Avuljzijsko kompresijska fraktura sprednje lateralne strani talusa

Vljudno prosim za nasvet:

7.2.2018 sem padla po stopnicah. Na urgenci ugotovijo “fraktura talusa desno”. Prejmem dokolensko hodilno longeto. Počitek do kontrolnega pregleda 16.2.2018

16.2.2018 travmatolog po opravljenem RTG napiše “brez zanesljivih znakov za svežo poškodbo; diagnoza zvin in nateg skočnega sklepa. Svetuje elastični povoj, obremenitev do bolečine in razgibavanje.

6.3.2018 opravim še CT gležnja in na izvid čakam tri tedne, med katerimi opravim fizioterapijo 8x
(razgibavanje, UZ, laser, tens)

izvid CT: Avuljzijsko kompresijska fraktura sprednje lateralne strani talusa z minimalno dislokacijo fragmentov in manjšo impresijo korteksa. Ostali prikazani skelet je brez znakov za travme.

Noga me boli pri hoji navkreber in če stopim na zunanji rob stopala. Noga zateka pod kostjo gležnja. Ker sem imela nogo v longeti zelo kratek čas me skrbi, da sem jo glede na diagnozo prehitro obremenila in bom imela zaradi tega težave v prihodnje. Tudi stalno nošenje elastičnega povoja so mi fizioterapevti odsvetovali in ga nisem dolgo nosila; do 5. 3.

Mi prosim lahko svetujete kaj lahko storim, da preprečim nevšečnosti v prihodnje? Kakšno je pravilno zdravljenje glede na diagnozo?

Najlepša hvala za vaš odgovor. Sonja

Spoštovani,

glede na čas, ki je že minil od zloma, priporočam:
1. izogibanje velikim in sunkovitim obremenitvam (hoja po neravnem, tek, skoki, dvigovanje in prenašanje bremen)
2. izogibanje dolgotrajnim obremenitvam (dolgotrajna hoja, stoja ali sedenje)
3. obremenjevanje in razgibavanje stopala le od meje bolečine, lahko večkrat dnevno, dokler traja oteklina, v hladni vodi
4. v času otekanja, v mirovanju, višji položaj poškodovane okončine od prsnega koša.

Če bodo bolečine in oteklina vztrajali več kot 3 mesece od poškodbe, priporočam opraviti slikanje gležnja še z magnetno resonanco (MR), nato pa pregled s posnetki MR in s vsemi dosedanjimi rentgenskimi in CT posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav,

Sonja

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close