Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe nasvet za zdravljenje bolečin v hrbtenici in kolku

nasvet za zdravljenje bolečin v hrbtenici in kolku

Pozdravljeni,
lani oktobra so se mi pojavile resnejše bolečine v desnem kolku, ledvenem delu in vratu, delam v vrtcu z najmlajšimi. RTG ni pokazal ničesar, diagnoza ortopeda: sklepne bolečine, bursitis peritrohanterica dex., lumboishialgia dex. Dobila sem blokado v kolk, bolečine niso ponehale. Sem po fizioterapiji (laser, ultra zvok, magnetna terapija), stanje nespremenjeno. Kolikor lahko kot laik razumem gre v temelju za vnetje burse, nekakšne vrečke v sklepnem delu kolka. Kako, da tako, dolgo ne popusti, oz. ostaja vnetje? Če se na kosteh nič ne vidi, kaj pa mišice, ali imajo lahko kakšno vlogo pri tovrstnih bolečinah, zakaj bolečina seva tudi po vratu?
Magnetna resonanca ne dokaže patoloških sprememb, omenja začetno minimalno spondiloartrozo na vseh nivojih lumbalne hrbtenice, kaj to pomeni?

Kaj lahko še naredim, je možno bolečine sploh popolnoma izničiti, stara sem 35 let, močno me ovira pri delu, gibanju? Ko iz sedečega položaja vstanem, me v ledvenem delu vleče skupaj, bolečine so navzoče pri gibanju, pri mirovanju jih ni, ponoči lahko spim.
Lepo vas pozdravljam!

Spoštovani,

katere dele telesa pa ste slikala z magnetno resonanco?

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
MR lumbosakralne hrbtenice.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

priporočam, da se s posnetki opravljenega slikanja lumbosakralne hrbtenice in z morebitnimi drugimi posnetki ter izvidi oglasite na pregledu v naši ambulanti. Le s kliničnim pregledom lahko namreč ugotovim, katera struktura Vam najverjetneje povzroča težave na osnovi česar lahko nato priporočim zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni! Ali je mozno bursitis v kolku zdraviti razen z blokado se s cim (brez injekcije)?

Spoštovani,

odvisno od vzroka zanj, od njegovega natančnega mesta in od napredovalosti stanja.

Lahko pomagajo tudi: jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila, mehčanje (s posebno masažo in vajami) mišične ovojnice v predelu kolka in usmerjena okrepitev obkočnih mišic.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close