Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe bolečine na zunanji strani goleni

bolečine na zunanji strani goleni

Pozdravljeni,

konec decembra me je (po teku) začela boleti leva golen na zunanji strani. Bolečina je bila prvi dan neprijetna, drugi in tretji dan pa taka, kot bi imela steklo v goleni in je bila hoja onemogočena. Bila sem na urgenci, kjer je bila diagnoza nateg mišice v goleni. Ker bolečina ni popolnoma ponehala, bila je sicer manjša in je bila hoja po nekaj dneh počitka spet mogoča, sem obiskala vašo ordinacijo, kjer ste na UZ ugotovili rahlo oteklino ob misici peroneleus longus. Predpisali ste mi počitek in Arcoxia 120 en teden. Po dveh tednih so bolečine še kar vztrajale in ponovno ste me pregledali – UZ je bil OK, oteklina je izginila, vmes sem po vašem navodilu naredila še RTG, ki je bil tud bp. Vaša diagnoza je bila – stanje po natrgani mišici, izrazili ste tudi možen sum na stres frakturo, zaradi česar ste me napotili še na MRI, v kolikor v parih tednih ne bi bilo bolje. Ker še vedno čutim bolečine, sem naredila še MRI obeh goleni, ki je bp, mišice na obeh golenih so bp in enake strukture, kosti bp. Bolečina pa še kar vztraja, je rahlo pekoča, občasno zbadajoča in vas sprašujem, kaj zdaj. Ali je možno, da gre za kakšen vkleščen živec, kompartment ste na podlagi pregleda izključili.

Hvala za vaš odgovor! Barbara

Spoštovani,

priporočam, da se s posnetki MR obeh goelni oglasite v moji ambulanti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close