Najdi forum

Stanje po operaciji

Pozdravljeni.
V začetku meseca septembra 2017 sem imel opravljeno artoskopsko operacijo desnega kolena zaradi bolečin na notranji strani kolena. Mr preiskava je namreč kazala večjo rupturo medialnega meniska in obrabo 2 do 3 stopnje na pogačici,golenici in stegnjenici.
Ortoped mi je po operaciji dejal, da mi je odstranil eno tretjino meniska pogačico ter obrabljene dele sklepa pa postrigel in izpral ter dejal da je načet hrustanec v sklepu a ne tako grozno.
Po operaciji sem moral nekje 10 dni uporabljat bergle. Po upostitvi bergel je nekje še tri tedne bilo stanje po operaciji praktično super in brez bolečin. Peti teden po operaciji pa se je začela spet pojavljat bolečina na notranji strani kolena. Naj povem da ko sedim bolečine praktično ne čutim a takoj ko se vstanem in naredim prvi korak je bolečina na notranji kolena neznosna ko med hojo težo telesa prenesem na levo nogo bolečina v veliki miri izplahni a takoj ko stopim na desno nogo spet grozno zaboli v sklepni špranji in pod pogačico. Tako zdaj hodim in močno šepam že pet mesecev.
Bolečina je tudi zelo močna ponoči in če pred spanjem ne vzamem dorete sploh ne morem spat saj se zaradi močnih bolečin prebujam. Na kontroli v mesecu decembru sem ortopedu povedal za težave in bil poslan na ponovno Mr. Izvid je pokazal pooperativno stanjšan menisk in že prej navedene hrustančne lezije po ortopedovih besedah nič alarmantnega oziroma nič novega. V sredini meseca januarja na kontroli je predlagal naj nadaljujem z ft in nekje po mesecu ali dveh pravi da bi morala bolečina izginit. Prejšnji teden sem zaključil že z šestim terminom ft. Včeraj sem imel pregled pri fiziatru in ta mi je dejal da sicer vidi kako težko hodim a so žal z njihove strani izrabili vse stvari oziroma sredstva da bi pomagali. Dejal je da koleno pokrčim in iztegnem brez problema do konca in da tudi mišice okoli kolena so po njegovih besedah dovolj močne. Dejal mi je da mu je zelo žal da ni mogel pomagati in da po njegovem mnenju gre v tem sklepu za mehanski problem saj se močna bolečina pojavi takoj ko jo obremenim in da bodo to morali žal opravit ortopedi pri katerih imam pregled 17.4.
V staležu sem že pol leta in sedaj mi poteče z 31.3, ker nimam nobenega novega izvida od ortopeda me je strah da me komisija z 1.4. pošlje delat. Povedat moram da je moje delo tako da sem vseh osem ur na nogah in veliko hodim. Prejšnji teden me je obiskal delodajalec šef in ko je videl kako hodim je dejal da takšen se niti približat nesmem podjetju.
Zanima me ali so takšne bolečine pol leta po operaciji in po tolikih terapijah normalne. Še je upanje da bodo izginile same kot pravijo ortopedi in kaj mi je storit če me z 1.4. komisija pošlje delat saj imam pri ortopedu pregled sredi aprila.
Ker res zelo težko hodim in po petsto metrih hoje je nadaljevanje skoraj misija nemogoče mi prosim svetujte ali se naj mučim in vseeno na silo hodim ali naj hodim tisto kar je pač treba.
Star sem 48 let in kaj naj storim če še ortoped vzdigne roke od tega kolena tako kot fiziater.
Za morebiten odgovor se že v naprej zahvaljujem.
Lep pozdrav .

Spoštovani,

priporočam, da se s vso dosedanjo medicinsko dokumentacijo, vključno z zadnjim posnetki kolena z magnetno resonanco, oglasite v naši ambulanti. Glede na ugotovitve pri kliničnem pregledu in pri pregledu dokumentacija Vam bom priporočil nadaljnje zdravljenje. Poleg ponovne artroskopske operacije, če je vzrok za težave mehanski, pridejo v poštev tudi injekcije plazme bogate s trombociti, hialuronske kisline in zdravljenje z matičnimi celicami.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljen.
Hvala vam za tako hiter odgovor imam pa še sedaj nekaj vprašanj.
Prvo odločil sem se da pridem do vas zanima me pa če se lahko prijavim na to številko katera je objavljena na forumu glede na to da sem iz Maribora in bi na pregled prišel v Lavričevo.
Če vas prav razumem menite da je za moje težave v kolenu verjetno kriv načet oziroma obrabljen hrustanec v kolenu. Glede tega zdravljenja hrustanca z matičnimi celicami sem nekaj bral tudi na spletu. Najprej me zanima v koliki miri je to zdravljenje uspešno ali je pomembno to katere mire je hrustanec poškodovan ker meni na izvidu mr. (magnet narjen 19. 11. 2017 v Lavričevi) opažena obraba med 2-3 stopnjo težave so pa danes še veliko večje kot so bile takrat. Zato me je strah da je hrustanec še sedaj v slabšem stanju. Slišal sem da je tako zdravljenje možno samo samoplačniško zato me tudi zanima cena tega posega in ali obstaja kakšna možnost da tako zdravljenje krije zavarovalnica. Včeraj sem vam pozabil napisat da mi v kolenu ob hoji močno poka in škripa ob vsakem poku v kolenu pa je tudi prisotna bolečina. Na zunanjem delu kolena ni nobenih bolečin in po obremenitvi mi oteče tudi predvsem medialni del kolena.
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim.

Prvo odločil sem se da pridem do vas zanima me pa če se lahko prijavim na to številko katera je objavljena na forumu glede na to da sem iz Maribora in bi na pregled prišel v Lavričevo.
Da, številka za naročanje je 041 654 330.

Če vas prav razumem menite da je za moje težave v kolenu verjetno kriv načet oziroma obrabljen hrustanec v kolenu.
Da, zelo verjetno.

Glede tega zdravljenja hrustanca z matičnimi celicami sem nekaj bral tudi na spletu. Najprej me zanima v koliki miri je to zdravljenje uspešno ali je pomembno to katere mire je hrustanec poškodovan ker meni na izvidu mr. (magnet narjen 19. 11. 2017 v Lavričevi) opažena obraba med 2-3 stopnjo težave so pa danes še veliko večje kot so bile takrat. Zato me je strah da je hrustanec še sedaj v slabšem stanju. Slišal sem da je tako zdravljenje možno samo samoplačniško zato me tudi zanima cena tega posega in ali obstaja kakšna možnost da tako zdravljenje krije zavarovalnica. Včeraj sem vam pozabil napisat da mi v kolenu ob hoji močno poka in škripa ob vsakem poku v kolenu pa je tudi prisotna bolečina. Na zunanjem delu kolena ni nobenih bolečin in po obremenitvi mi oteče tudi predvsem medialni del kolena.
Cenovni okvir zdravljenja z matičnimi celicami je 2000 do 4500 EUR. Zdravljenje zdravstvena zavarovanja (še) ne krijejo. Zdravljenje je dokazano uspešno, kar se tiče zmanjšanja vnetja (s tem tudi bolečin) več kot 3 leta, izboljšanja kvalitete obstoječega hrustanca, novejše metode zdravljenja z matičnimi celicami, pridobljenimi iz podkožnega maščevja, pa dokazano, v približno 30 %, povzročuje rast novega sklepnega hrustanca.
Če imate občutek, da je koleno sedaj v pomembno slabšem stanju, kot je bilo v času zadnjega slikanja z magnetno resonanco, priporočam, da PRED pregledom opravite novo slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za odgovor.
Naročil sem se na mr. in preiskavo oziroma slikanje imam 24. 3. ko dobim slike se vidiva lepo prosim.
hvala.

Spoštovani,

prosim. Odlično.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala
Verjetno se boste na podlagi slik odločili če mi boste zdravili hrustanec z matičnimi celicami zanima me v kolikem času po posegu lahko pričakujem izboljšanje kdaj bi lahko po najboljšem scenariju bil pripravljen za delo. Kaj pa če slike pokažejo da tako zdravljenje nebo dalo želenega uspeha ker kot boste sami videli hodim zelo slabo.
lep pozdrav.

Spoštovani,

poln učinek zdravljenja z matičnimi celicami se običajno razvije v teku 3 tednov do 3 mesecev, prvi učinki (protivnetni) pa se običajno začnejo kazati že nekaj ur do dni po prejetju, odvisno sicer od uporabljene metode.. Ali ste primeren za tovrstno zdralvjenje ali morebiti za katero drugo, Vam bom lahko povedal šele po izvedenem kliničnem pregledu in po pregledu novih posnetkov slikanja kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close