Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe MRI desnega kolena v treh ravninah v običajnih sekvencah

MRI desnega kolena v treh ravninah v običajnih sekvencah

Pozdravljeni,

v upanju, da mi lahko nekdo razloži izvid ki sem ga pridobil od diagnostičnega centra vas lepo naprošam da mi razložite zadevo po domače saj sam ne razumem izvida.

Izvid:
Majhen fokalen edem fokalno zadebljenega ligamenta patele ob proksimalnem narastišču z dokaj izrazitim perifokalnim edemom infrapatelarnega maščevja ter blagim edemom kostnine patele – insercijski tendinitis ligamenta patele.

Ostale prikazane strukture izgledajo v mejah normalnega.

S prijaznimi pozdravi

Spoštovani,

v izvidu navajajo omejeno oteklino začetnega dela pogačične vezi ter oteklino podpogačičnega maščevja v neposredni bližini le-te in tudi vršička pogačice.

Za nasvet o zdravljenju bi moral klinično pregledati Vaše koleno in posnetke slikanja z MR , katerega izvid navajate. Vsekakor pa priporočam takjšnjo prekinitev velikih in sunkovitih obremenitev kolena (teka, skokov, dvigovanja in prenašanja bremen).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih.

Poleti sem bila operirana na desnem kolenu. Sedaj pa sem bila na MR, saj so bolečine v kolenu še vedno prisotne. Prosim Vas za razlago spodnjega izvida in Vaše mnenje.

Glede na klinične podatke gre za stanje po artroskopiji.
Izliv v kolenski sklep in Bakerjeva cista.
Primerno široka kolenska špranja.
Degenerativne spremembe sklepnega hrustanca, predvsem v medialni sklepni špranji, kjer je na sklepni površini femoralnega kondila hrustanec stanjšan do kosti – gradus 4, prav tako pa so vidne degenerativne spremembe hrustanca trohlee in patele, kejr so drobna lezije, ki segajo do kosti.
Nekaj, najverjetneje degenerativnega edema v medialnem kondilu femurja.
Kostne naplastitve.
Lateralni meniskus je degenerativno spremenjen.
Medialni meniskus je izrazito spremenjen zaradi degeneracije, vidna je prekinitev celotne površine posteriornega roga , tudi spodnje artikularne površine korpusa, gre za stanje po rupturi.
Sprednji in zadnji križni ligament sta primerna.
Kolateralna ligamenta sta prav tako primerna.
Ligament patele ne kaže posebnosti.

Hvala in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v izvidu navajajo okvare sklepnega hrustanca v notranjem in sprednjem delu kolena, ki segajo do podhrustančne kosti ter raztrganje zadnjega dela notranjega meniskusa.

Priporočam, da opravite rentgensko slikanje obeh spodnjih okončin stoje na enem filmu z meritvami in da pridete na pregled s posnetki rentgenskega in MR slikanja. Le na osnovi pregleda rentgenskih in MR posnetkov ter izvedenega kliničnega pregleda Vam lahko polnovredno svetujem nadaljnje zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close