Najdi forum

Mr vratne hrbtenice

Pozdravljeni.
Prosim za razlago izvida
Blaga spondiloza,
Višina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta primerna,
Degeneriran, znižan i.v. disk nivoja C5-C6.Spondioloza C5-C6.
Kongenitalno normalnoširok spinalni kanal.
Intenziteta signala hrbtenjače je v mejah normale
V nivoju C5-C6 centralna potruzija I.V. diska zožuje spinalni kanal za 1/4.
V ostalih nivojih ne vidim pomembnejše stenoze spinalnalnega kanala.

prosim za razlago,ker bolečine so neznosne, bolijo me roke in padajo mi stvari iz rok.
hvala in lp

Spoštovani,

v izvidu navajajo obrabne spremembe spodnjega dela vratne hrbtenice, predvsem na nivoju 5. in 6. vratnega vretenca, kjer je tudi precej izbočena medvretenčna ploščica. V izvidu ne navajajo pritiska na živčne strukture. Kljub temu priporočam pregled (nanj prinesite tudi posnetke, katerih izvid navajate). Edino s pregledom je namreč mogoče oceniti morebitno prizadetost živčnih struktur.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

hvala za res hiter odgovor, nevrokirurga imam že 19.3.
lp

nova
Uredništvo priporoča

Prosim. Odlično!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Naj Vam povem, da sem imela nevrokirurga in bila zelo razočarana saj sem bila gotova v pičlih treh minutah.Najprej nisem si sama napisala napotnice za njega, to se je odločil moj osebni zdravnik.Ali je možno, da na izvidu MR napišejo da je spinalni kanal zožan za 1/4..Nevrokirurg pa napiše na izvid ni spinalne stenoze.Ali je to isto??
Poslav me je v PBA in to je to.Vsako noč se zbujam ker imam grozne mravljice v rokah in bolečine v ramenih vendar mu nisem utegnila povedat ker je vstavil cd in rekel ni hernije ne moreva kaj narediti?????

Kaj mi svetujete prosim?

Lp

Spoštovani,

priporočam, da se z dosedanjimi izvidi in posnetki oglasite na pregledu pri nas. Zožitev in stenoza sta sicer sopomenki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prosim, če mi lahko napišete Vaš kontakt.Zelo rada bi se oglasila osebno pri Vas.

Spoštovani,

telefon 041 654 300 (tajnica) ali elektronski naslov [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close