Najdi forum

Artroskopija ramena

Pozdravljeni,
pišem vam zaradi tezav z desno ramo in lopatico. Dalj časa se ukvarjam s fitnesom in čez čas sem začel čutiti zbadanja v predelu med desno lopatico in hrbtenico. Kmalu zatem se je pojavilo se zbadanje v desni rami, ki pa ni bilo toliko moteče, kot tisto med lopatico. Opravil sem MRI desnega ramena in izvidi so pokazali da gre za SLAP poškodbo superiornega labruma; tendinitis infraspinatusa. Vidni so znaki medialne subluksacije proksimalnega dela tetive dolge glave bicepsa in zatekanje kontrasta v predel narastisca subskapulatisa.
Ali je artoskopija najboljsa rešitev, kajti rama me zbada obcasno, ko izvajam kaksne vaje za zgornji del telesa. Bolj moteče pa je to zbadanje v desni loptici, ki verjetno z artroskopijo ramena ne bi bilo odpravljeno? Glavna želja je da bi naprej lahko normalno se ukvrajal s športom (fitnes, kosarka).

Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Jan

Spoštovani,

menim, da je artroskopska operacija edina dobra rešitev. Bolečine (zbadanje) v lopatici so zelo verjetno le POSLEDICA SLAP poškodbe.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
iskrena hvala za hiter odgovor.
Lp, Jan

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Imam podoben problem
Prvic sem si izpahnil ramo na treningu na stangah, ko sem delal muscle-upe,(leva rama)
Potem se mi je na treningu boxa izpahnila tudi desna rama in to se je ponavljalo obe rame,
Odlocil sem se za artroskopijo obeh ramen
Levo ramo sem operiral septembra 2019
Rehabilitacija je kr dolga, sedaj po enem letu je vredu(zaenkrat:/)
Pred 1mesecom sem operiral tudi desno ramo in sicer- fiksacija labruma, tenodeza bicepsa, remplissagge.
Cez 2tedna zacnem z fizioterapijo.

Zanima me ce je pametno uporabljati hgh(rastni hormon za hitrejso regeneracijo, deca durabolin, za ojacanje vezi,sklep ipd.
Lp

Pozdravljeni
Imam podoben problem kot jan444
Na treningu box in na stangah sem si parkrat izpahnil ramo(obe)
Ker se je to ponavljalo sem se odlocil za artroskopijo ramen
Sept2019 sem operiral levo ramo
Pred enim mesecem se desno
Zanima me ce bi pomagalo da bi vzemal hgh(rastni hormon) za hitrejso regeneracijo
In deca durabolin za ojacanje vezi,sklep ipd.
Lp

Pozdravljeni,

navedenih preparatov NE priporočam, saj so učinki nepredvidljivi, tako želeni, kot tudi neželeni.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lp  Imam rupturo tetiv supraspinatosa in infraspinatusa z retrakcijo za 3.5 cm. Mišici sta blago atrofični in maščobno infiltrirani. Ruptura zgornje polovice tetive subskapularisa v predelu narastišča. Brez znakov za poškodbo tetive teres minor. Tetiva dolge glave bicepsa ni poškodovana in ima primeren potek. Fizura skozi bazo superiornega labruma ki se širi navzad do približno 10.ure-slap lezija. Možna drobna ruptura labruma tudi v anteroinferiornem delu. Ali res ne gre brez operacije in kdaj bi bilo možno biti najhitreje operiran operiran. Lp

Pozdravljeni,

vsekakor priporočam operacijo, razen če nimate težav, kar pa je malo verjetno.

Pri nas lahko izvedemo operacijo v teku 2 tednov (če jo s plačilom pokrijejo privatna zdravstvena zavarovanja ali sam pacient), na napotnico pa v 2 do 6 mesecih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljen,

mi lahko poveš kaj o posegu Tenodeza?

Si zadovoljen?

Kakšni zapleti? bolečine?

Hvala že v naprej

Pozdravljeni,

izraz tenodeza pomeni pritrditev kite. Običajno se uporablja za pritrditev, prej v predelu narastišča na čašico lopatice prerezane, kite dolge glave dvoglave nadlahtne mišice na začetni del nadlahtnice. Takšno tenodezo se lahko naredi artroskopsko v okviru artroskopske operacije ramena ali odprto, skozi manjši dodaten rez na začetnem sprednjem delu nadlahti. V slednjem primeru je manjša možnost ostanka pooperativnih bolečin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close