Najdi forum

vkleščen vratni živec

Spoštovani,

precej časa imam hude bolečine v vratu in občutek nekakšnega groznega tiščanja v glavo, ki se začne z ostro zarezujočo bolečino na zadnjem delu vratu pod lobanjsko kostjo in izveni vrh glave. Ostra bolečina v glavo zareže tudi, ko se s prsti dotaknem določenega mehkega predela na zadnji strani vratu levo in desno pod lobanjsko kostjo. Pred leti sem imela prometno nesrečo (nalet) kjer so mi ostale vratne mišice v krču, zdravljenja ni bilo, ampak samo razlaga, da si bodo mišice čez čas same opomogle. MR glave je pokazala hiperintezivna žarišča demielinizacije bele možganovine. MR vratnih vretenc pa vleščen vratni živec in spinalno stenozo od C3-C7.
Za vrat sem opravila fizioterapije (termopak, tens,magnet) in redno izvajam individualne vaje, vendar izboljšanja ni.
Zanima me ali je možen vzrok za demielinizacijo bele možganovine vkleščen vratni živec in spinalna stenoza? Kakšne terapije bi priporočali, da bi bil pozitiven učinek?

Spoštovani,

Zanima me ali je možen vzrok za demielinizacijo bele možganovine vkleščen vratni živec in spinalna stenoza? Ne.

Kakšne terapije bi priporočali, da bi bil pozitiven učinek? Priporočam previdno masažo obhrbteničnih mišic. Za njo se lahko dogovorite s sodelavcem – Gregorjem Gradom, prof. športne vzgoje – [email protected].

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close