Najdi forum

Oteklina na vratu

Spoštovani, 19 letna hči ima diagnosticirano fibromialgijo, za katero so značilne tudi različne bolečine. Njen najhujši problem je bolečina v zatilju – najhuje na na točki, kjer v glavo vstopa živec. Bolečino opisuje, kot bi ji nekdo stiskal trak okrog glave – to je konstantna bolečina, druga je časovno omejena, a izredno huda – na točki, ki sem jo opisala. Ker jo sedaj boli tudi med lopaticama, hodi na masaže, ki ji, poleg toplih kopeli, vsaj malo omilijo bolečino. Dvakrat je že opravila magnetno resonanco glave, ki ni pokazala posebnosti. Na masaži ji je terapevtka rekla, da je zatipala na vratu bulico, je pa cel levi del vratu malo zatečen. Bila je pri svoji zdravnici, ki ji rekla, da se s CT-jem, UZ in magnetno resonanco mehkih tkiv tako ne bo videlo, če pa ji da napotnico za pregled mehkih tkiv, pa bo čakala tako dolgo, da otekline tako ne bo več, ker naj bi po njenem šlo le za otečeno in zategnjeno mišico. Ker se mi zdi čudno, da MRI preiskava ne bi pokazala, če je problem v mehkih tkivih in ker me skrbi, da ne bi bilo vseeno kaj narobe – pri FM hitro vse težave potem pripišejo tej bolezni, bi vas rada vprašala, kaj vi menite o tem – bi bilo vseeno dobro pogledati, za kaj gre in če ja, s katero preiskavo. Najlepša hvala za odgovor, LP zaskrbljena mama Mojca

Spoštovani,

mehka tkiva vratu lahko prikaže ultrazvočna preiskava in slikanje z MR. Ultrazvočno preiskavo lahko opravi pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor, lp

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close