Najdi forum

Izvid MR Levega kolena

Pozdravljeni!
17.1. sem si v službi poškodovala levo koleno. Z desno nogo mi je spodrsnilo, levo koleno pa zasukalo. Na urgenci sem dobila napotnico za MR, ki sem jo opravla 6.2. v valdoltri. Včeraj sem dobila izvid v katerem piše sledeče:
V lateralnem femoralnem kondilu, anteriorno je videti kostni edem, kostna kortikala je neravna, hrustanec je iregularen in kaže defekte; opisano gre za osteohondrqlno poškodbo. Manjši edem mehkih tkiv. V sklepu je videti minimalno izliva.
Hrustanec patele je neraven, iregularen in kaže defekte, patela je subluksirana, lateralizirana. V pateli je videti mqnjše področje kostnega edema.

Pregled pri ortopedu imam šele 19. aprila. Zaposlena sem kot socialna oskrbovalka na domu. Trenutno v bolniškem staležu.
Naj povem še to, da sem stara 29 let in bom koleno še kako potrebovala v svojem življenju 🙂

Zanima me kaj sledi glede na izvid magnetne resonance, kaj izvid sploh pomeni (razlaga) ali je še dva meseca čakanja na ortopeda smisleno, kako naprej?

Hvala za odgovor, Alenka

Spoštovani,

glede na navedeno v izvidu, ste si zelo verjetno izpahnila pogačico, kar je povzročilo hrustančno-kostne poškodbe zunanjega končnega dela stegnenice in notranjega dela pogačice.

Po preteku 3 mesecev od poškodbe, ko bo proces celjenja zaključen, priporočam opraviti še slikanje obeh kolen z računalniško tomografijo po Lyonskem protokolu in nato pregled s posnetki in izvidom. Na osnovi priporočenega slikanja se bo lažje odločiti o optimalnem zdravljenju. To je lahko tako operativno kot tudi neoperativno.

Sicer priporočam obisk fizioterapevta in predstavitev vaj za krepitev štiriglave stegenske mišice v iztegnjenem položaju kolena, sicer pa razgibavanje in obremenjevanje kolena le do meje bolečine. Če v 6 tednih od poškodbe kolena ne boste polnoma razgibala sama, priporočam pomoč s strani fizioterapevta (asistirano aktivno razgibavanje).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close