Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Močne bolečine v kolenu po opravljenih dveh artroskopijah

Močne bolečine v kolenu po opravljenih dveh artroskopijah

Pozdravljeni,

Moje težave s desnim kolenom so se začele nekje v januarju 2017. Po opravljeni magnetni resonanci so se celjski ortopedi odločili za artroskosko operacijo kolena, ki je bila izvedena v mesecu aprilu. MR izvid je narekoval večjo apturo medialniga meniska in začetne okvare hustranca v kolenu. Pri operaciji mi odstranijo eno tretjino medialnega meniska. Najdejo poškodbe hustranca po celotni pogačici med drugo in tretjo stopnjo. Ta del mi med operacijo zgladijo. V kolenu so vidne poškodbe, na končnem delu stegnenice velikosti 3 kv cm, od druge do tretje stopnje. Vidne so tudi hrustančne poškodbe na začetnem delu golenice velikosti 3 kv cm, od druge do tretje stopnje. Dva dni po operaciji sem bil s pomočjo bergel izpuščen iz bolnišnice. Tri tedne po operaciji sem počasi bergle opustil kot mi je bilo naročeno. Po nekaj dnevih ko bergel nisem več uporabljal, se je na notranji strani kolena pojava močna bolečina in zatekanje kolena. Ker bolečina po nekaj dnevih ni minila, sem šel na predčasno kontrolo. Po novi MR katera ni kazala novih sprememb v kolenu razen obrabe hustranca, se ortopedi odločijo za ponovno artoskopsko operacijo. Katero so opravili v mesecu oktobra. Otroped mi po operaciji razloži, da so mi samo očistili sklep. Takoj po drugi operaciji so se bolečine v sklepu na notranji strani kolena nadaljevale in se celo stopnjujejo.

Koleno me močno boli v postelji, ko počivam, ko sedim, je koleno ne boleče. Takoj ko vstanem naredim korak, dva se v kolenu pojavi močna bolečina. Ko ob hoji odvzdignem od podlage se bolečina občutno zmanjša, ko pa težo prenesem na desno nogo se bolečina vzdigne do 10 po lestvici od 1 do 10. Vse te bolečine se pojavljajo pri hoji, po ravnem terenu, saj v klanec in navzdol sploh ne upam. Pri otropedu po kontroli, po drugi operaciji, ko sem mu povedal, da se bolečine vstrajajo in celo stopnjujejo mi je dajal, da skoraj več ne ve, kaj je s tem kolenom za napravit. Naj povem, da sem star 45 let in sem imel podobne težave s hostrancom, brez poškodbe miniskusa, tudi v levem kolenu, a po opravljenih štirih artoskopijah že imam zdaj 5 let mir s levim kolenom.

Dal sem tudi skozi testiranja krvi in v krvi mi je bila najdena okužba na bolerijo. Infetktolog mi je ob pregledu dejal, da okužba je zelo stara in v mejah, da je celo ni potrebno zdravit.

Prosim vas za mnenje, naj se trudim s hojo in koleno obremenjujem, saj so bolečine vsaki dan hujše. Trenutno še opravljam 4 termin fizikalne terapije, kontrolo pri ortopedu pa imam komaj, konec meseca marca.

Hvala za vaš čas, pero69

Spoštovani,

priporočam, da opravite še eno slikanje kolena z magnetno resonanco, z močjo magneta 3 Tesla (takšna naprava je na voljo v Ambulanti za MR in RTG, Lavričeva 1, Maribor), ki prikaže sklepni hrustanec precej boljše od slikanja s standardnimi aparati MR, ki imajo moč magnetna 1,5 Tesla, nato pa priporočam pregled z novimi posnetki. V poštev za zdravljenje pridejo: nova artroskopska operacija, vbrizganje injekcij plazme bogate s trombociti, hialuronske kisline in/ali matičnih celic v boleče kolena, v skrajnem primeru pa tudi namestitev delne ali popolne kolenske proteze.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Najprej bi se vam rad lepo zahvalil za prejšni odgovor. Rad bi vam pa povedal, da sem pred drugo operacijo MR slikanje opravil v Mariboru v Lavričevi in sem danes preveril slikan sem bil z napravo katero ste mi svetovali tudi vi.
Izvid: v kolenskem sklepu je manjši izliv
Medialni meniskus je v predelu sprednjega roga blago ekstrudiran na rob sklepne špranje.
V predelu korpusa ter zadnjega roga je vidna hiperintenzivna linija, ki prekinja spodnjo artikularno
površino.Meniskus je stanjšan- stanje po op.
Morebitnega prostega telesa v sklepu ni videt.
Inteziteta signala skeleta je primerna.
Difuzna hondromalacija -gradusa 2-3 tibiofemoralno ter hondromalacija apeksa kot tudi lateralne fasete palete – gradus 2-3.
Glede na to,da je bila po tem slikanju opravljena artroskopija pri kateri so po ortopedovih besedah sklep samo malo očistili me zanima ali naj opravim ponovno slikanje.
Ker so moje težave pri hoji zmeraj večje( na to me opozarjajo tudi terapevti kjer opravljam ambulantno ft. saj zmeraj bolj šepam verjemite po nekaj metrih hoje so bolečine grozne)
me zanima naj opravim terapije do konca ali se naj čimprej odpravim na pregled.
Glede na to da res težko hodim me zanima če bi pomagalo da si nabavim kakšno oprnico.

Že v naprej hvala za vaš morebiten odgovor.Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

da, priporočam ponovno slikanje kolena z magnento resonanco, nato pa pregled z novimi posnetki. Če ne občutite napredka pri fizioterapevtskem zdravljenju, priporočam le-to začasno prekiniti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close