Najdi forum

Pozdravljeni,

pred šestimi dnevi sem si pri smučanju poškodovala koleno, Ko sem poskusila narediti korak, mi je noga kar klecnila, bolečine so bile hude. Noga je otekla. Po nekaj urah od poškodbe sem šla na urgenco, kjer so opravili rtg slikanje. Domnevam, da so zlom izključili. Zdravnik mi je iz kolena z injekcijo potegnil pol dcl krvi, povil koleno in odredil počitek. Pregled pri kirurgu šele čez 4 dni.

Zanima me, ali je prav, da se toliko časa čaka s pregledom (iz nekaterih vaših odgovorov namreč izhaja, da je v primeru hudih poškodb potrebno takojšnje zdravljenje (moje koleno je popolnoma nestabilno)? Ali je potrebno takoj narediti MRI?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

po opisu sodeč, obstaja velika verjetnost, da ste si strgala sprednjo križno in notranjo stransko vez. Priporočam čimprej opraviti slikanje kolena z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki. Takšne poškodbe so ene izmed tistih, ki se jih operira tudi v zgodnji fazi po poškodbi (v prvih 14 dneh).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za takojšen odgovor.

A je kasneje še možna operacija oz. je pričakovati slabši izid, če ni takojšnje operacije.

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

tudi s kasnejšo operacijo se lahko doseže dober rezultat zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

prejela sem izvid MRI.
Diagnoza:
Segond fraktura s popolno rupturo ACL.
Srednje velik izliv z majhno Bakerjevo cisto.
Kakšno zdravljenje priporočate? Od poškodbe so minil skoraj trije tedni.

Lep pozdrav,

Spoštovani,

v izvidu navajajo Segondov zlom (gre za iztrganje goleničnega narastišča sprednje zunanje kolenske vezi), popolno pretrganje sprednje križne vezi, prekomerno količino tekočine v kolenu ter majhno Bakerjevo (zakolensko) cisto (izbočenje sklepne ovojnice v zadnjem zunanjem delu kolena).

Odločitev o zdravljenju je odvisna tudi od ugotovitev pri kliničnem pregledu. Zelo verjetno bo najboljša rešitev rekonstrukcija (nadomestitev) sprednje križne vezi, manj verjetno popravilo, morebiti pa tudi okrepitev (augmentacija) sprednje zunanje kolenske vezi (odvisno od stabilnosti kolena na pregledu).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close