Najdi forum

vklescena hrbtenjaca

Pozdravljeni,
Nevrokirurg mi je postavil diagnozo tethered cord sindrom, imela sem ze vec MR jev, saj imam ze vec let tezave v ledvenem delu hrbtenice. Poleg vseh drugih diagnoz se mi je pojavilo mravljincenje po nogah, vcasih rokah, najbolj ko sedim.
Zanima me, ali ta diagnoza, vklescena hrbtenjaca lahko povzroča mravljincenje (gomazenje) tudi po rokah ( ali moram iskati razloge drugje?) in kako se ponavadi ukrepa? O tej diagnozi pri odraslih na spletu ni veliko napisanega.
K nevrokirurgu sem naročena ta mesec.
LP in hvala.

Spoštovani,

navedeni sindrom pomeni prisotnost neobičajnih vezi hrbtenjače, ki omejijo gibanje le-te v hrbteničnem kanalu in tako povzročajo nateg ter pritiske nanjo. Stanje je lahko odgovorno tudi za mravljinčenje po rokah. Zdravljenje je izključna domena nevrokirurgije. Sam z njim nimam nikakršnih izklušenj.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Po tem lahko sklepam, da je to bolj redka okvara in ni vecjih izkusenj?

Lp in hvala za odgoovr.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

da. Če jih kdo ima, so to nevrokirurgi, ki so usmerjeni v zdravljenje obolenj hrbtenjače in hrbtenice.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close