Najdi forum

Pozdravljeni,

pred približno 3 tedni sem si zlomil ključnico. Na prvem pregledu nemudoma po zlomu so mi dejali, da zlom ni “hud” ter, da se bo kost zarasla brez operacije.
Na kontroli in ponovnem slikanju (tokrat tudi pod različnimi koti) en teden po zlomu, mi je doktor predlagal operativni poseg. To pa zlasti ker sem mlad in se dnevno ukvarjam s športom in z operativnim posegom bi se naj kost pravilneje zacelila. Zlomljena dela kosti naj bi bila narazen za celotno debelino kosti.
En teden po tem pregledu, torej 2 tedna po zlomu sem bil operiran v Celju. Vstavili so mi ploščico in jo pritrdili s šestimi vijaki.
Svetovali so mi nihajne vaje. Zanima me, če je že priporočljivo delati te vaje le nekaj dni po operaciji in če lahko roko kar se da (do boločin) uporabljam pri vsakdanjih enostavnih opravilih ali moram kar se da mirovati. Predvidevam, da težko pride do premika, glede na to kako sta dela kosti povezana…

Opazil pa sem še nekaj. v okolici rane, v določenih predelih je koža na otip “mrtva” oziroma jo ne čutim kot bi jo moral in je nekoliko porumenela. Je to normalno in se bo s časom odpravilo?

Slik z rentgena pa žal nimam, da bi vam jih priložil.

Najlepša hvala za pomoč in lep pozdrav,

Jan

Spoštovani,

nihajne vaje in razgibavanje roke na strani, kjer je bila operirana ključnica, lahko izvajate do meje bolečine. Do kostne zacelitve (ta je vidna na rentgenskih posnetkih) pa odsvetujem vse sunkovite in velike obremenitve (zamahe, dvigovanja in prenašanja bremen). Ploščica in vijaki, velikih sil, predvsem ponavljujočih, ne zdržijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

leto in pol po opraciji ključnice sem se odločil, da grem na ponovno operacijo, da mi odstranijo ploščico in vijake. Roka in rama sta sicer popolnoma gibljivi, moti me le ploščica, ki je tik pod kožo. Koliko časa po operaciji je potrebno mirovati, preden lahko roko popolnoma obremenim? V mislih imam predvsem športanje, fitnes. So še kakšne druge omejitve ali posledice po odstranitvi osteosintetskega materiala? Če sem prav razumel kirurga, bo po celjenju kost v istem stanju kot je bila pred zlomom.
Obstajajo kakšne priprave na operacijo, ki bi nato pospešile okrevanje?

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Koliko časa po operaciji je potrebno mirovati, preden lahko roko popolnoma obremenim? V mislih imam predvsem športanje, fitnes.
Roko lahko polno obremenite po preteku 3 mesecev od odstranitve. Mirovanje ni potrebno.

So še kakšne druge omejitve ali posledice po odstranitvi osteosintetskega materiala?
Ne.

Če sem prav razumel kirurga, bo po celjenju kost v istem stanju kot je bila pred zlomom.
Da.

Obstajajo kakšne priprave na operacijo, ki bi nato pospešile okrevanje? Mi niso znane.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close