Najdi forum

Poškodba kolena

Pozdravljeni,
pri hoji po stopnicah sem sestopil na podest in mi je popustilo levo koleno. Naredili so mi MR kolena, kjer so ugotovili naslednjo diagnozo: Popolna reptura tetive kvardicepsa z diastazo več kot 1 cm. Ligament patele je ohranjen. Retropatelarni sklepni hrustanec je v področju lateralne fasete difuzno globoko erodiran, mestoma denudiran-retropatelarna hondropatija gradus 3 do 4.Edem podkožja prepatelarno. Ostale mišično-skeletne strukture kolena so v mejah normale. Od poškodbe je minilo mesec in pol stanje pa se ni bistveno izboljšalo. Kirurški poseg ne pride v poštev, ker je minilo že toliko časa. Predlagali so mi krepitev stegenske mišice, ker je že malo oslabela ter telovadbo kolesarjenje in razgibavanje do bolečin. Vendar pa mi že zgolj pri sami hoji zateče spodnji del noge do gležnja. Zanima me do kdaj bo trajala popolna zacelitev tetive, da bo koleno normalno za vse delo in aktivnosti.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas prav lepo pozdravljam.
Tone

Spoštovani,

glede na navedeno, priporočam operativno zdravljenje (ne glede na časovno oddaljenost od poškodbe). Menim, da se brez operacije, tako strgana kita, ne more zaceliti v dobrem položaju!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close