Najdi forum

Pozdravljeni,

pred 30 leti (stara 18 let) sem si ob nerodnem rotacijskem gibu pri igri odbojke poškodovala levo koleno (poškodba medialnega stranskega ligamenta, posledično izpah pogačice, meniskus naj ne bi bil poškodovan…th ;mavec 6 tednov, potem vadba )..
7 let kasneje težave s ponavljajočimi se izpahi pogačice – vedno uredila sama in lahko hodila, bolečina kratkotrajna…leto kasneje se bolečine podaljšujejo, koleno večkrat zateče, opravijo artroskopijo- odstranijo kalcinacije pod pogačico, meniskus b.p, ..težave z vajami za stabilizacijo sklepa izginejo…,
3 mesece nazaj se ponovno pojavijo bolečine ob določenih gibih, koleno začne močno ” škripati”, opravim RTG levega kolena : patela v lateralni dislokaciji, ni znakov patoloških sprememb, sklepni špranji sta normalno široki z gladkimi konturami…pregled pri ortopedu..status: izrazite krepitacije patelofemoralno, koleno je prosto gibljivo; UZ levega kolena ne pokaže proste tekočine v zgornjem recesusu, ni znakov za poškodbo meniskusov, ni znakov za poškodbo kolateralnih ligamentov, ni znakov za Bakerjevo cisto v zakolenski jami, kita kvadricepsa in ligament patele brez znakov za poškodbo.
Bolečin ob rednih vajah za stabilizacijo sklepa ni več, tudi ob povečanih obremenitvah, vendar močno škripanje ostaja. Razen občasnega občutka, da je v kolenu mrzlo, nimam nobenih težav. Glede na športni način življenja, kjer je seveda to škripanje stalno izzvano , me skrbi, kaj dolgoročno to pomeni za sklep, kaj lahko naredim, da stanje izboljšam oz vsaj ne poslabšam.

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Alenka

Spoštovani,

priporočam sledeče:
1. opraviti slikanje kolena z magnetno resonanco (MR)
2. opraviti slikanje OBEH kolen z računalniško tomografijo (CT) po Lyonskem protokolu
3. pregled s posnetki in izvidoma priporočenih slikanj.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni! Pred mesecem in pol mi je zateklo koleno in zacelo precej boleti. Ne vem od cesa bi to bilo, saj se nisem nikamor udarila, niti nisem cudno stopila (vsaj ne da bi vedela). Oteklina je v roku tedna skoraj izginila, izvid MR pa je pokazal parcialno rupturo anteriornega kriznega ligamenta (vidna je ruptura anteriornih vlaken ob pripenjaliscu na tibijo). Ob pripenjaliscu medialnega kolateralnega ligamneta na femur je vidne vec tekocine. Vse ostalo je ok.
Moja osebna zdravnica mi je na podlagi MR izvida napisala napotnico za travmatologa, ki slik MR-ja sploh ni pogledal, pojasnil mi je, da zame krizne vezi niso pomembne, ker nisem igralka nogometa. Lachmanov test je 1+. Svetuje vaje za jacanje stegenske muskulature.
Zanima me vase mnenje, ali se stanje ob omenjenih vajah samo popravi, namrec koleno me precej boli, tudi ob mirovanju, ponoci se zaradi bolecin zbujam. Ob hoji po stopnicah navzgor in neravni podlagi cutim neko premikanje v kolenu, ki samo po sebi ni toliko bolece, kot je neprijetno, saj imam občutek nestabilnosti.
Naj se povem, da 2x dnevno jemljem 1tbl naklofen duo in 2tbl lekadola proti bolecinam.

Za vas odgovor in mnenje se vam najlepše zahvaljujem!

Spoštovani,

iz izvida MR ni jasno, kaj je vzrok otekanja. Nenavadno je tudi, da bi si strgala sprednjo križno vez brez poškodbe.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite v naši ambulanti, kjer bomo razjasnili situacijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor!
Pregled pri vas je za moje finančno stanje žal malo prevelik zalogaj..

Vse lepo vam želim!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close