Najdi forum

razlaga izvida M L/S hrbetnice

Pozdravljeni bi mi lahko razložili sledeči izvid mojega moža in mi povedali če je potrebna operacija v prihodnje.
Hvala vnaprej in lep pozdrav

Preiskava je bila opravljena v standardih T1T2 SE in STIR poudarjenih sekvencah v aksialni in sagitalni ravni

Preiskava pokaže blago sekstrokonveksno deviacijo lumbalne hrbtenice
v stranski projekciji je lumbalna lordoza primerno oblikovana
Korpusi so strukturno in morfološko v normalnih mejah
Degenerativne spremembe tipa modic 2 v nivoju L5-S1 z subhondralno maščobno preformacijo
Degenerativne spremembe diskov s protruzijami pod za dnji longitudinalni ligament v nivoju L4-L5
in L5-S1.
Nakazana epidurelna lipomatoza.
Konus medule in filum terminale sta v mejah normale.
V askialnih rezih v nivoju L2-L3 ni posebnosti
Nivo L3-L4 je zožen zaradi širokobazne protruzije diska, Stenozantne spremembe so izražene obojestransko v enaki meri
Nivo L5-L5 kaže centralno hiernacijo diska s posledičnostenozo obeh recessusov in tudi foramnov
dodatne zožitve povzročata hipertrofična rumenar ligamenta, prisotne so tudi naplastitve na malih sklepih
nivo L5-S1 kaže centralno herniacijo diska stenozantbne spremembe pa so izrazitejše v predelu levega lateralnega recessusa.
zajključek . nakazana herniacija diska v nivoju L5-S1 levco ter centralne herniaije diska v nivoju l4-l5 s stenozo obeh recesusov.

Spoštovani,

v izvidu navajajo obrabne spremembe ledvvene hrbtenice, ki predvsem v spodnjem delu zožujejo področja prehoda živčnih korenin.

Priporočam pregled pri kolegu doc. dr. Gregorju Rečniku, dr. med., spec. ortopedu, ki se pri nas ukvarja z zdravljenjem bolezni in poškodb hrbtenice. Odločitev o zdravljenju (operativno ali neoperativno) je odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close