Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe ARTROZA kolena in gležnja, bolečina in oteklina v pregibu kolena

ARTROZA kolena in gležnja, bolečina in oteklina v pregibu kolena

Pozdravljeni,

pred leti sem imel v prometni nesreči poškodovano celo desno nogo (zlom gležnja in kolena), tako da sem občasnih otekanj noge vajen, vendar tokratne težave trajajo že “od lani” oziroma so se začele ob udarcu v golen, malo pred novi letom.

Udaril sem se zjutraj, bolečina se je preko dneva stopnjevala in popoldne sem imel udarjen predel že precej otečen. Ker za vsako figo ne letim na urgenco, sem si oteklino “zdravil” z obkladki.
Naslednji dan je bilo sicer že malo boljše, se mi je pa bolečina in s tem postopoma tudi oteklina razširila na kompleten spodnji del noge.

Zanimivo je to, da pri hoji nisem imel težav, bolelo me je predvsem ob sedenju in ležanju. Ko so se bolečine razširile še na gleženj, mi je precej otekel in od takrat sem imel občasne težave/bolečine tudi pri hoji. Ker bolečine niso izginile ampak so se stopnjevale, prav tako se je pojavila spremenjena barva spodnjega dela noge v gležnju in malo nad njim sem odšel do dežurnega zdravnika, ki mi me je poslal h kirurgu, ta pa zaradi suma GVT na UZ. K sreči ni bilo znakov tromboze, ker pa me je noga še vedno bolela, je zdravnica posumila, da bi lahko šlo za vnetje podkožnega tkiva, ker pa so tudi tu bili izvidi bp, me je poslala še na RTG, kjer pa so ugotovili, da imam degenerativne spremembe zgornjega skočnega sklepa desno z vidnimi robnimi kostnimi naplastitvami, ki so izrazite v anteriornem delu zg. skoč. sklepa, prav tako degenerativne spremembe desnega kolena, znižan je medialni sklepni prostor, prisotna je patelofemoralna artroza desno.

Menda je artroza posledica hudih poškodb z odprtimi zlomi pred par desetletij in se kaj veliko ne da storiti. To je bilo v petek, tudi hodil sem lahko precej normalno, me je pa včeraj popoldne ob malce predolgem sedenju ponovno začelo intenzivneje boleti, predvsem na zadnjem delu desnega kolena, v pregibu. Bolečina se je stopnjevala, koleno mi je oteklo, zato imam tudi težave pri gibljivosti le-tega, saj ga zaredi otekline in bolečine ne morem popolnoma skrčiti, imam tudi težave in bolečine pri hoji. Občutek imam da me “boli mišica” na zadnji strani noge za kolenom.

Kaj mislite da bi lahko bil vzrok zadnje težave in kaj mi svetujete za naprej. Ker se počasi začenja smučarska sezona me skrbi da bi moral letos “pauzirati”. Sicer nisem profesionalec, pa vendar.

Dokler me boli, vaje za blažitev težav pri artrozi kolena in gležnja verjetno niso primerne, ali pač?

Hvala vnaprej za vse nasvete. Lp. J.

Spoštovani,

zadnje težave so zelo verjetno posledica prekomerne tvorbe tekočine v kolenu, zaradi česar se je v zadnjem delu kolena izbočila sklepna ovojnica (zakolenska, poplitealna ali Bakerjeva cista), ki tam povzroča pritisk in bolečine. Prekomerna tvorba tekočine v kolenu je najverjetneje posledica luščenja okvarjenega sklepnega hrustanca.

Priporočam, da opravite slikanje tako kolena kakor tudi gležnja z magnetno resonanco in da pridete nato s posnetki na pregled. Le tako Vam bom lahko polnovredno svetoval (in/ali tudi zdravil).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

hvala lepa za odgovor.

J.

ps smučarsko sezono lahko letos verjetno kar odpišem 🙁

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim. Ni nujno (kar se tiče smučarske sezone).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close