Najdi forum

ZVIT GLEŽENJ IN NOSEČNOST

Spoštovani,

vem, da ste na to temo že veliko odgovarjali vendar vseeno moram tudi jaz postaviti vprašanje.

V soboto 23.12. sem nerodno stopila in si pri tem zvila gleženj desne noge. Naj tu povem, da sem ta gleženj že zvila pred cca 2 meseci ko sem na dvorišču stopila nerodno na kamen in mi je obrilo nogo, vendar ta poškodba je zvenela v roku enega tedna. Saj sem takoj dala na nogo led, počivala in sicer naslednji dan nisem stopila na nogo vendar je bilo čez dva dni čisto drugače, možnost stopiti na nogo, z rahlimi bolečinami, noga povita v elastičen povoj in nekajkrat na dan hlajena z mrzlimi obkladki. Takrat sem potrebovala tudi “bergle” saj drugače nisem mogla hoditi.
Tokrat pa je zadeva malo drugačna. Ker tisti moment ko se mi je noga obrnila nisem imela možnosti dati obkladkov na nogo ampak sem to storila šele dve uri kasneje, čeprav sem vedela, da gre za zvin gležnja, sem si mislila, da naslednji dan ne bom mogla stopiti na nogo. Vendar ko sem zjutraj vstala sem z lahkoto stopila na nogo, bolečina je bila prisotna vendar znosna. zato kakšnega velikega počivanja nisem imela. Potem pa sem včeraj 28.12. zopet nerodno stopila kar je pomenilo da se je bolečina vrnila, tokrat me boli tudi če sem v sedečem položaju in ob začetku hoje. Ko začnem s hojo me sicer malo boli v gležnju vendar je bolečina znosna, po parih korakih bolečina izzveni.
Naj povem, da sem v 39 tednu nosečnosti, zato se tudi nisem odpravila na urgenco, ker slikati me tako ali tako ne bi mogli. Da grem pa tam samo malo postati in da mi reče da ni drugega kot zvit gleženj pa mi v teh zadnjih dneh nosečnosti tudi ni bil namen. Zato izvidov nimam.
Prav tako sem danes opazila, da se je pojavil hematom pod desnim gležnjem in na zadnji strani noge malo nad gležnjem kateri pa me je malo zaskrbel. Gleženj seveda še malo otečen, prav tako noga, do prstov, malo zaradi nosečnosti malo zaradi zvina…

Prosim če mi lahko pomagate kaj lahko naredim in koliko časa bo to še trajalo? Ali je to za dojenčka kaj nevarno??

Hvala in lep pozdrav,

Spoštovani,

vse skupaj za otroka nikakor ni nevarno.

Sicer pa priporočam vsaj klinični in ultrazvočni pregled gležnja, čeprav tudi za rentgensko slikanje, glede na to, da ste že v 39. tednu nosečnosti, ni ovir. Klinični in ultrazvočni pregled lahko opravimo pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close