Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe poškodovan gleženj, težave pol leta po poškodbi.

poškodovan gleženj, težave pol leta po poškodbi.

Pozdravljeni.

Letos maja sem si pri nogometu poškodoval gleženj. Isti dan sem prejel imobilizacijo in nadaljeval z zdravljenjem 14 dni, nato pa pričel postopoma obremenjevati nogo.

Bolečine niso nikoli popolnoma minile, zato me je kirurg napotil na MR, iz katere je razvidno, da imam rupturo LTFA, 3mm dolg trakast kostni fragment anteriorno tik pod lateralnim maleolom, subtotalno rupturo kalkaneofibularnega ligamenta.

ali bo po vašem mnenju potreben operativni poseg?

Hvala!

Spoštovani,

odločitev je odvisna od natančne lege kostnega koščka pred in pod zunanjim gležnjem (in težav, ki Vam jih ta povzroča) ter od stabilnosti gležnja. Oboje je mogoče ugotoviti s kliničnim pregledom, lego kostnega koščka pa na osnovi pregleda opravljenih MR posnetkov. Menim, da je verjetnost potrebe operativnega zdravljenja majhna.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close