Najdi forum

Pozdravljeni. V otrostvu sem se ze zdravila zaradi blountove bolezni in prikrajsave desne noge. Zadeve so se z operacijami uredile, po 15 letih pa so se zopet pojavile tezave. Desna noga je zopet 3cm krajsa, predpisana mi je ortopedska obutev. Na zadnjem pregledu pri ortopedu so mi polega krajse noge diagnosticirali se patella alta, kronicno mehansko bolecino v krizu,proces artroze desnega kolena, zgodnja artroza desnega kolena in varus desno ter zavrto gibljivost desnega kolka. Pri rtgju LSH in medenice s kolki pa so ugotovili, da imam pomaknjeno teziscnico Lsh navzad, hondroza LS prehoda, zacetne spondilofite in znizane sklepne prostore obeh kolkov. Dobila sem navodila da lahko hodim po ravnem kolesarim in plavam in da me cez nekaj let caka menjava kolka in kolena, poslana pa sem tudi na invalidsko komisijo. Stara sem 33 let po poklicu ekonomski tehnik. Ali mi lahko malo bolj razlozite kaj navedeno sploh pomeni, ker sem izgubljena v teh izrazih, me pa vse skupaj precej ovira v vsakdanjem zivljenju. Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

patella alta = visoko položena pogačica
kronicno mehansko bolecino v krizu = dolgotrajna bolečina v spodnjem del hrbta, ki ima mehanski razlog
proces artroze desnega kolena = proces obrabe desnega kolena
zgodnja artroza desnega kolena in varus desno = zgodnja obraba desnega kolena in razobličenje kolena v smeri črke “o” (zvitje navzven)
teziscnico Lsh navzad = pomik navidezne črte, po kateri se prenaša teža v spodnjem dleu hrbta, navzad
hondroza LS prehoda, zacetne spondilofite = obraba hrbtenice v predelu prehoda ledvene hrbtenice v križnico s kostnimi izrasti na vretencih
znizane sklepne prostore obeh kolkov = manjša oddaljenost med čašicama medenice in gavama stegnenic, posledica tanjše plasti sklepnega hrustanca, znak obrabe

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close