Najdi forum

operacija kolena – hči

Spoštovani
Spet se obračam na Vas in Vas prosim za mnenje in razlago. 25.01.18 ima predviden poseg na levem kolenu in sicer:
> rekonstrukcija MPFL
> artroskopija in osteotomija tuberozitas tibije…
Meni da bi prišlo v poštev medializacija narastišča patelarnega ligamenta in plastika MPFL.
Gre za visoko ležečo pogačico.
Predvsem nas zanima, kakšen poseg je to, koliko časa je v bolnišnici in kdaj lahko obremeni nogo,
Obiskuje šolo, in dela po izpitih.
Ali ji pripada zdraviliško zdravljenje?
Se opravičujem za vprašanja, vendar nas res zanima, kaj jo čaka..
Aktivno tudi trenira nogomet.
Hvala Vam za Vaše mnenje in odgovore.
Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

Predvsem nas zanima, kakšen poseg je to, koliko časa je v bolnišnici in kdaj lahko obremeni nogo? Gre za nadomestitev (rekonstrukcijo) notranje vezi med pogačico in stegnenico (običajno se za to uporabi kita mišice gracilis ali pa del kite štiriglave stegnenske mišice) ter premaknitev grče golenice bolj na notranjo stran. Običajno je po posegu dovoljeno obremenjevanje operirane okončine do bolečine, vsaj 6 tednov pa je obvezna hoja z berglami. Tovrstni operativni posegi se lahko izvedejo kot enodnevna kirurgija, pogosteje pa bolniki ostanejo v bolnišnici nekaj dni.

Ali ji pripada zdraviliško zdravljenje? Da.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Hvala Vam za odgovor, zelo ste prijazni. Pomagali ste že z nasveti meni in moji hčerki. Zelo cenimo Vaša mnenja in odgovore. Odlični ste.
Bi pa rada vprašala še zase, namreč, tudi mene čaka rekonstrukcija MPFL, mislila sem, da že decembra, kot so mi obljubljali. Vendar pa so mi prestavili še za po leta. Že tako sem težko čakala na operacijo, ker je koleno res hudo boleče. nestabilno. Že pri hoji po ravnem mi klecne in se dogajajo zvini in izpahi. Sicer sem oddala napotnico za predčasen pregled pri ortopedu, ki naj bi delal rekonstrukcijo. Ali je še kakšna druga pot. Mogoče bi bilo bolje, da bi šla na pregled k travmatologu?
Kaj menite Vi?
Hvala Vam že vnaprej za mnenje
Lepo Vas pozdravljam

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

tovrstne operacije izvajajo(mo) kirurgi, ortopedi in travmatologi. Če bo čakanje (pre)dolgo, vsekakor priporočam, da se pozanimate za možnost izvedbe operacije drugje.

Pri nas lahko operacijo izvedemo v teku 14 dni od takrat, ko se zanjo odločite. Izvajamo pa le privatne operacije.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Hvala Vam za odgovor, me zanima koliko ta operacija stane?

Lepo Vas pozdravljam.

Spoštovani,

med 2500 in 3000 €.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Hvala Vam za odgovor.
Lepo Vas pozdravljam

Dobarda jedno pitanje imam izcaseno koleno vec 17 godina patela je luksurana na spolja i treba da idem na operaciju a doktor koi ce da me operise napisao mi je obilna operacija casice rekonstrukcija mpfl slobodna tetiva gracijalis resekcija lateralnih retinakula transpozicija tuberosita  tibije i elongacija tetive kvadricepsa interesujeme dali ima bolova posle operacije i kakv je oporavak posle toga hvala

Dobardan,

da, posle takve operacije očekuje se bolove, koje se može kontrolisati sa  lekovima protiv bolova. Očekuje se oporavak u 4 do 6 meseca.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dobar dan imam predlog za operaciju casise sa rekonstrukcijom MPFL slobodnom tetivom gracilisa resekcija lateralnih retinakula,transpozicija tuberositisa tibije i elongacija tetive kvadricepsa koliko je teska operacija i sta me ceka posle toga

Dobar dan,

to je svakako velika operacija. Posle takve operacije očekuje se bolove, koje se može kontrolisati sa  lekovima protiv bolova. Očekuje se oporavak u 4 do 6 meseca.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala vam i jos jedno pitanje dali ima bolova na banjskom lecenju kada krene fizijatar da savija nogu i kada krenem sa vezbama za jacanje kvadricepa misica mad doktor mi je rekao da cu raditi vezbe sa nekom oltrozom hvala vam jos jednom

Molim.
Da, bolovi su prisutni sve dok ne postižete puno izpruženje i savijanje koljena, poslije če biti puno manji.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala vam i jos jedno pitanje koliko se nosi oltroza posle operacije i koliko se noga moze savijati posle posle skidanja oltroze

Postovani hvala vam na odgovore

Molim.

Ortoza se obično nosi 6 tjetana. Savijanje noge poslije skidanja ortoze zavisi o savijanju dostignutom več u  ortozi. To najviše zavisi o uputima sa strane hiruga ili ortopeda.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close