Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Razlaga izvida operacije kolena in ostale informacije

Razlaga izvida operacije kolena in ostale informacije

Spoštovani,

pred dobrimi 14 dnevi sem si pri igranju košarke poškodoval. Nemudoma so me pripeljali v bolnišnico in me operirali. Še sedaj ne vem točno, kaj so mi točno operirali (govorili so o sprednji vezi), vendar po pogovoru s kolegi, ki so imeli sprednjo vez operirano imamo drugačne posledice in zdravljenje (po operaciji so že hodili na fizioterapijo itd… sam pa sem negiben z longeto). Na izvidu piše sledeče: revizija, tranosalna fiksacija ligamenta, 1v+ žična zanka; V spinalni anas teziji je bila opravljena rekonstrukcija ligamenta z neresorptivnimi šivi ter učvrstitev s cirklažno žico za dodatno varovanje prekomernega natezanja patelarnega ligamenta. Naj bi imel poškodovan patelarni ligament ? Sedaj imam longeto čez celo desno nogo (od gležnja do riti) in imam pregled čez 14 dni po dnevu, ko so me izpustili iz bolnice. Dobil sem navodila, da noge ne smem sploh obremenjevati. Zanima me, kako dolgo bom moral imeti to longeto, kako dolgo traja rehabilitacija in kaj sploh sem si poškodoval ? Aja, pa še nekaj, zadnje par dni mi je pričel zatekati gleženj, palec in nart noge, kjer sem bil operiran. Zakaj menite, da lahko pride do tega. (uporabljam pa lekadol, analgin in clexane). Prosim vas g.doktor za pomoč in informacije. Hvaležen bom za kakršnikoli odgovor. Hvala.
Lep pozdrav. Jernej

Spoštovani,

glede na način zdravljenja, ste si zelo verjetno res strgal pogačično vez. Pričakujte, da boste nosil imobilizacijo 6 do 8 tednov, po približno 3 mesecih pa Vam bodo zelo verjetno operativno odstranili žično zanko. Priporočam, da zaradi otekline obiščete izbranega osebnega zdravnika, ki bo ocenil, ali obstaja sum na morebitno globoko vensko trombozo. To je namreč potrebno pričeti zdraviti takoj!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani,

Hvala vam za informacije. Ker sem dokaj nemobilen sm poklical osebno zdravnico in ji povedal glede otekline po telefonu. Sklepala je , da ker si dajem Clexane tromboza ne bi smela bit, je pa sklepala,da se je oteklina s kolena prestavila nizje. Na kolenu imam sedaj res manjso oteklino kot prej. Je to mozno? Kaksen poseg pa je s to operacijo zicke, je kaj kompliciranega- kako to poteka? Kdaj mislite g. doktor, da bom spet lahko hodil? Rehabilitacija je verjetno dolga? Hvala vam, super ste!!!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

nizkomelokularni heparin (npr. Clexane) zmanjša pojavnost globoke venske tromboze pa prbl. 50 %, tveganja pa povsem ne odpravi. Vsekakor priporočam izklučiti globoko vensko trombozo z določitvijo D-Dimera (krvna laboratorijska preiskava).

Kaksen poseg pa je s to operacijo zicke, je kaj kompliciranega- kako to poteka? Gre za to, da se naprej zašije strganna pogačična vez, nato pa se popravilo zaščiti še z žično zanko.

Kdaj mislite g. doktor, da bom spet lahko hodil? Da.

Rehabilitacija je verjetno dolga? Bergle pri hoji boste zelo verjetno potreboval 6 do 12 tednov, celotna rehabilitacija pa bo najverjetneje trajala 7 do 9 mesecev (4 do 6 mesecev od odstranitve žične zanke).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

G. doktor hvala vam za informacije. A je pa odstranitev zice tezek poseg? A bi me ob trombozi morala boleti noga oz. kaksni so znaki? V ponedeljek imam pregled v bolnici- lahko pocakam do takrat glede tromboze ali bi moral prej odreagirati glede krvne preiskave? Malce sem zmeden ker glezen in nart je zatecena, boli me pa ob pritisku nanjo ne… Hvala vam g. doktor.

Spoštovani,

A je pa odstranitev zice tezek poseg? Ne, precej manjši od prve operacije.

A bi me ob trombozi morala boleti noga oz. kaksni so znaki? V ponedeljek imam pregled v bolnici- lahko pocakam do takrat glede tromboze ali bi moral prej odreagirati glede krvne preiskave? Če je otečena cela noga od kolena navzdol, priporočam odreagirati prej, če je oteklina le v predelu gležnja in stopala, lahko počakate do pregleda v bolnišnici.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pri pregledovanju foruma sem opazil, da mi ni objavilo odgovora na vaš komentar. Z malce zamude se vam zahvaljujem za vse informacije, ki ste mi jih posredovali. Opravljate dobro delo ! Želim vam, da se vam dobro delo povrne, za leto 2018 pa vam želim vse dobro tako osebno kot poslovno ! Hvala. Lp,Nejc

Prosim… in hvala.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close