Najdi forum

Pozdravljeni!
tukaj imam izvid od MR L/S hrbtenice,ki sem jo imela februarja..
zdravnik pravi in vstraja,da lahko z vajami in hojo to pozdravim…ampak meni se stanje bolečine iz dneva v dan slabša,..hodim na vadbo za krepitev križnih in trebušnih mišic,hodim in delam vaje,…ampak bolečine v desni nogi,in ritnici in dol do kolena na notranji strani so po vsaki hoji vadbi še večje in se mi tako razboli,da komaj stopam po nogi…občasno me štihne v križu ob napačnem gibu,s časoma to pojenja,v nogi pa bolečina ne popušča,mišice v meču mi tako zategne,da se je dotaknati ne snem..v službi imam stoječe delo za trakom in se mi po nekaj urah noga tako razboli,da je čisto mrtva in mravljinčasta..dostikat moram po injekcije k zdravniku,ker mi tablete ne olajšajo bolečin..Osebni zdravnik vstraja,da naj kjub takim hudim bolečinam vstrajam z vajami in hojo…
Prosim za vaše mnenje in nasvet,…
Hvala,lp.

Približno 50 mm velika cista v področju desnega ovarija.
nekoliko izravnana lumbalna lordoza.
Spondilotične spremembe.
višinai.v.prostorov je primerna.
V aksialni ravnini je v nivoju L2-L3 vidna centralnodesostranska herniacija i.vi.diska,ki z desne strani močno pritiska na duralno vrečo ter oži spiralni kanal.
V nivoju L4-S1 je centralna hernija diska,ki pritiska na duralno vrečo.
mnenje:degenerativne spremembe L/S hrbtenice
Centrdesnostranska herniacija i.v.diskaL2-L3.
izrazita centralna herniacijai.v. diska L4-5.
centralna herniacijai.v.diska L5-S1.

Spoštovani,

priporočam, da se s posnetki magnetne reosnance, katere izvid navajate, oglasite pri kolegu doc. dr. Gregorju Rečniku, dr. med., spec. ortopedu, ki se pri nas ukvarja z obolenji hrbtenice. Glede na opisane težave je mogoče, da bo potrebno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close