Najdi forum

Magnetna resonanca

Pozdravljeni.

Zaradi težav in bolečin v kolku sem dobil napotnico za magnetno resonanco.

Zanima me, ali je vseeno kje se naročim in opravim magnetno resonanco ali predlagate katero izmed bolnišnic.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam, da pokličete različne izvajalce. Vsi izvajalci slikanja z magnento resonanco pri nas so kvalitetni. Trenutno so po mojih podatkih najkrajše čakalne dobe v SB Izola, OB Valdoltra, v Ambulanti za magnetno resonanco in rentgen, Maribor; v Digitalni slikovni diagnostiki, Ptuj; pa tudi v Medilab-u, Ljubljana.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

zaradi težav s kolkom sem opravil magnetno resonanco. Prejel sem izvid, ki se glasi:

Napotna diagnoza:
Stanje po red fiksaciji labruma kolka – lahko postoperativne adhezije ali nezarasel labrum na mestu, kjer je bila ruptura.

Izvid magnetne resonance:
Najverjetneje majhen sublabralni sulkus postersuperiorno. Natančna opredelitev anterosuperiornega labruma (na mestu operativnega posega) iz opravljene preiskave ni možna, potrebno opraviti MR artrografijo.

Zanima me, kaj je magnetna resonanca pokazala.
Pri osebnem zdravniku se bom oglasil po praznikih.

Hvala za odgovor in lepe praznike

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

navajajo majhen žleb pod vezivno-hrustančno ustnico v zadnjem zgornjem delu, niso pa mogli jasno opredeliti, kaj je z vezivno-hrustančno ustnico v sprednjem zgornjem delu (tu je bila zašita). Priporočili so MR artrografijo (slikanje z magnetno resonanco s predhodno vbrizganim barvilom v sklep), kar priporočam tudi sam. Barvilo se namreč vleze v morebitne špranje, iz česar se lahko bistveno boljše oceni, ali je neka struktura strgana ali ne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala za hiter odgovor.
Bil sem pri osebni zdravnici, ki je povedala, da se mi ne more napisati napotnice za to preiskavo in se moram oglasiti pri orotpedu (ki mi bo napisal napotnico za MR artrografijo).

Sam sicer razmišljam, da bi to preiskavo opravil samoplačniško, in sicer v SB Izola oz. v Bolnišnici Sv. Katarina Zagreb.

Zanima me, ali je smiselno preiskavo opraviti samoplačniško ter kje (v SB Izola ali v Bolnišnici Sv. Katarina – sprašujem zaradi same kvalitete).

Hvala za odgovor in lepe praznike

Spoštovani,

kvaliteta izvedbe preiskave je pri obeh navedenih izvajalcih dobra. Če lahko v doglednem času prejmete napotnico, priporočam izvedbo na napotnico, saj se čakalne dobe (predvsem v SB Izola) gibljejo med 1 in 3 tedni.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pri osebni zdravnici sem dobil napotnico za ortopeda (stopnja nujnosti redno) za kontrolni pregled pri ortopedu operaterju. Dobil sem datum pregleda v sredini septembra.

Je v mojem primeru smiselno opraviti magnetno resonanco artrografijo kot samoplačnik (ali je smiselno počakati na pregled pri ortopedu operaterju v septembru?) oz. kaj Vi svetujete/priporočate?

Ps: pri artroskopiji so naredili refiksacijo anterolateralnega labruma; narejena je bila tudi minimalna acetabuloplaatika zaradi robe osteofitne apozicije. Težave po operaciji ostajajo (zbadajoča bolečina, ko vstanem/usedem; bolečina pri rotaciji noge v vseh smereh). Ortoped sumi, da gre lahko za postoperativne adhezije ali pa za nezarasel labrum na mestu, kjer je bila ruptura. Na podlagi tega je svetoval opraviti magnetno resonanco (izvid je v mojem prejšnjem vprašanju).

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

priporočam, da čimprej opravite pregled pri ortopedu, ki Vas je operiral in da dobite napotnico za slikanje od njega.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close