Najdi forum

artroskopija desnega kolena

Pozdravljeni,
Stara sem 36 let, z bolečinami v desnem kolenu že par let. V otroštvu sem bila operirana hrbtenico zaradi skolioze. Ker imam sedaj v hrbtu hrbtu nekompatibilni osteosintetski material v hrbtenici, MR nisem mogla opraviti.

Naredili so mi diagnostično artroskopijo dober teden nazaj. Prosim za bolj “domačo” obrazložitev izvida.Navajam :
– Pri artroskopiji ugotovimo globoke fisure hrustanca pogačice, fisure segajo do kosti,
– subtotalno rupturo prednje križne vezi, del vezi je še naraščen na nasadišče, del pa se narašča na zadnjo križno vez,
– začetne obrabne spremembe medialnega kompratmenta
Diagnoze: Gonarthrosis incip. dex, laesio partialis ACL gen. dex.

Na odpustnem pismu ne piše nič, če so mi kaj sanirali. Ortoped je omenil, da naj bi zaradi operacije hrbtenice imela spremenjeno ravnovesje v telesu in zato tudi še večjo obremenitev kolen, kot sicer zdrav človek. Mi lahko prosim svetujete kako naprej, da se bo stanje kolena izboljšalo. Kontrolo imam šele čez dober mesec. Najlepša hvala

Spoštovani,

– globoke fisure hrustanca pogačice, fisure segajo do kosti = globoke poke sklepnega hrustanca na pogačici, ki segao do (podhrustančne) kosti
– subtotalno rupturo prednje križne vezi, del vezi je še naraščen na nasadišče, del pa se narašča na zadnjo križno vez = nepopolno raztrganje sprednje križne vezi
– začetne obrabne spremembe medialnega kompratmenta – začetne obrabne spremembe v notranjem delu kolena.
Diagnoze: Gonarthrosis incip. dex, laesio partialis ACL gen. dex. = začetna obraba desnega kolena, delna poškodba sprednje križne vezi desno

Priporočam, da poskusite dobiti operacijski zapisnik (opis izvedene operacije) in da pridete z njim na pregled. Če bo v njem zapisano dovolj informacij za odločitev o zdravljenju, bom na osnovi kliničnega pregleda tega tudi predlagal, sicer pa bom priporočil izvedbo CT artrografije kolena (slikanje kolena z računalniško tomografijo s predhodno vbrizganim barvilom vanj, ki je povsem enakovredno slikanju z magnento resonanco).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close