Najdi forum

Po padcu so mi postavili diagnozo zlom spodnjega dela koželjnice/fissura ossis navicularis sin.susp. Po 2 tednih mavca travmatolog na rtg posnetku ni videl nobenih pok ali zlomov. Kljub temu sem dobila mavec še za 2 tedna, ko se je spet ponovilo enako. Po skupno 6 tednih so mi sneli mavec in me poslali na CT.

Roke ne morem normalno uporabljati, saj me v raznih položajih, sploh pa pod obremenitvami, boli. Boli me spodnji del dlani, palec, zapestje.

CT zapestja
V kostnini lunatuma subhondralno kostne ciste (največja meri 6 mm) v artikulaciji z radiusom. Destrukcija korteksa skafoida dorzoradialno in distalno -posttravmatska osteonekroza? Morda min. destrukcija trapezoida dorzalno.
Artroza II. karpometakarpalnega sklepa, dorzalno so vidne večje kostne naplastitve ob sklepnih površinah.

Lepo prosim, če mi lahko poveste, kaj pomeni izvid in kaj mi je zdaj storiti.

Spoštovani,

v izvidu slikanja z računalniško tomografijo (CT) navajajo premebe v treh izmed osmih zapestnih koščic: ciste (prostori napolnjeni s tekočino) v lunici, razkroj končnega in hrbtnega zunanjega dela čolnička ter mogoč minimalni razkroj trapezoidne kosti v hrbtnem delu. Prav tako navajajo obrabo sklepa med zapestjem in 2. dlančnico.

Opisano so zelo verjetno stare spremembe, ki niso posledica nedavne poškodbe. Priporočam vsaj 3 mesečno fizioterapevtsko zdravljenje, če pa težave ne bodo nazadovale na znosno ali predpoškodbeno raven, pa priporočam še slikanje zapestja z magnento resonanco in nato pregled s vsemi posnetki in izvidi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za hiter odgovor!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close