Najdi forum

Razlaga izvida RTG

Pozdravljeni
Tudi jaz bi prosila za razlago rtg izvida: blaga dekstrokonveksna skoliotična deviacija spodnjega dela lumbalne hrbtenice. I.v. hondroza spodnje lumbalne hrbtenice in LS prehoda ter spondiloartroza spodnjih fasetnih sklepov lumbalne hrbtenice in LS prehoda. Stara sem 45 let zmerno aktivna telovadba yoga hoja. . Kako je napredovala bolezen in kaj mi svetujete, hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

v izvidu navajajo izbočenost spodnjega dela ledvene hrbtenice v desno ter obrabne spremembe v tem delu. Kako so spremembe močno izražene le iz opisa ne morem zaključiti.

Priporočam pregled pri ortopedu, ki se usmerjeno ukvarja z obolenji hrbtenice. Pri nas je to doc. dr. Gregor Rečnik, dr. med., spec. ortoped.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za odgovor. Mi lahko poveste mogoče tudi, ali resnično pomaga prehrana – protivnetna – po dr.Feilu (se mi zdi da obljublja čudež). Meni se dozdeva, da je hondroza in prav tako spondylartroza pač degeneracija hrustanca / kosti in da nič ne pomaga, če jaz zadevo prav razumem? Uživanje glukozamina in hondroitina in raznih vitaminov (kalcija, magnezija, K2) – gibanje – ali to kaj pomaga, kaj upočasni staranje in obrabo hrustanca? Da ne zapravljamo enormnih količin denarja za nič. Ga pa z veseljem, če bo kaj koristilo… Veliko ljudi priporoča tudi navadno želatino. Kako je s tem? Se že v naprej najlepše še enkrat zahvaljujem.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
najlepša hvala za odgovor. Bi pa še nekaj vprašanje postavila če smem. Naletela sem na knjigo dr Feila in se držim diete, ki jo predlaga. Poleg tega jem tudi glukozamin in hondroitin pa omega 3 in vitamine magnezij kalcij in K2 za kosti in telovadim.,hodim,yogo izvajam. Ne obsedeno, a se kar trudim. Me pa zanima, a ma to vse smisel je res možno da se kaj pozdravi (hondroza in spondiloartroza )..ker imam občutek da ne in da ne mečem denarja skozi okno preveč. Če ima dieta in dodatki smisel pa bom seveda nadaljevala. Že v naprej se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

navedene diete ne poznam. Od vsega navedenega poznam trdne dokaze za učinkovitost glukozamin sulfata v dnevni dozi 1500 mg (zavira okvarjanje sklepnega hrustanca) ter za protivnetno delovanje Omega maščobih kislin.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Še enkrat hvala za odgovore in lepo pozdravljeni.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close