Najdi forum

MR Desnega kolena

Pozdravljeni!

Imam vprašanje.
Že eno leto me zelo boli koleno.Ugotovil sem, da v njem ko počepnem in vstanem
štirikrat zelo poči kakor,da se v njem nekaj drobi.
Odločil sem se ,da obiščem zdravnika.Vendar on pravi,da je to normalno.
Vendar sem še vedno govoril, da še vedno boli in me je dal na MR kolena tam so ugotovili spodaj napisano.

Preiskava je bila narejena v treh ravninah,v običajni pd/fatsat sekvenci.
QT,patealrni ligaemnt bp.
Normalno debel hrustanec patelofemoralno, na trohleji je gladke površine.
Na pateli, na lateralni faseti je 1-2mm širok defekt, ki sega čez polovico debeline
hrustanca.
Na medijlani faseti je hrustanec neravne površine.

Manjši izliv, nakazana Bakerjeva cista.

V MM, LM so strukturne spremembe.
Stanje po distenziji ACL,PCL.
Kolateralni vezi bp.

To sem nesel k svojemu zdravniku pravi,da je to uredu edino ko bom
starejši bom občutil težave. Problem je v tem da jih jaz že sedaj ko sem star 31let.
Koleno vsaki dan boli ker sem cel dan na nogah.

Zato bi zelo prosil če imate kak dober nasvet kako bolečino odpraviti.
Hvala
Lep pozdrav

Spoštovani,

bolečina zelo verjetno izvira iz pogačično-stegneničnega (sprednjega) dela sklepa. Tam namreč navajajo okvare/poškodbe sklepnega hrustanca (na pogačici). Če so te okvare vzrok bolečinam (to je mogoče nedvomno ugotoviti le s pregledom, ki ga tudi priporočam), priporočam: okrepitev štiriglave stegenske mišice (z vajami v iztegnjenem položaju kolena in z ekscentričnimi vajami), injekcije plazme bogate s trombociti (in/ali matičnih celic), hialuronske kisline in uživanje glukozamin sulfata 1500 mg dnevno.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Star sem 17 let in že nekaj časa(prib. 2 leti ) me po sportni aktivnosti(aktivno se ukvarjam s odbojko) bolijo kolena. Zadnje case pa me tudi med vadbo in tudi po navadni hoji po stopnicah predvsem boli desno koleno. Zato sem sel zdravnici, ki me je poslala na rentgen, od tam pa na magnetno resonanco obeh kolen. Izvid ki sem ga dobil po pošti je sledeč:
Levo koleno:
manj kot 5 ml izliva.
fabella.
kolateralna ligmenta sta vredu, prav tako patelarni. Zadnji krizni je blago distendiran, vendar se dokaj homogene strukture. sprednji krizni je degenerativno spremenjen, predvsem v tibetalnem delu je precej stansanj, suspektna je parcialna, manjša rapturs.
blaga struktura nehomogenosti patelarnega hrustanca kot znak zacetne degeneracije, sam hrustanec pa je primerne debeline.

desno koleno:
manj kot 5 ml izliva.
fabella.
kolateralna ligmenta sta vredu, prav tako patelarni. Zadnji krizni je blago distendiran, homogen, v srednjem delu rahlo zbragotinjen. sprednji krizni je degenerativno spremenjen, mestoma izrazito stansanj, natrgan v tibitalnem delu in parcialno rupturiran. nezno brazgotinjenje v predelu infrapatelarne plike.
posnetki kazejo manjso lezijo medialnega kondila z intaktnim hrustancem- moznost stare udarnine? Hrustanec je se primerno ohranjen

Zdravnica mi je nato napisala napotnico za ortopeda in sedaj cakam. Zanima me pa ali si delam veliko skodo ce med tem casom treniram (vsak dan) kljub bolecini.?
in pa na kaj lahko po racunam( dolocene vaje, operacija)?

Hvala za odgovore.

Spoštovani,

z dejavnostmi, pri katerih se Vam pojavljajo bolečine, si zanesljivo povzročate dodatno škodo!

V izvidih navajajo delni poškodbi obeh križnih vezi obeh kolen ter okvare sklepnega hrustanca na levi pogačici. Poškodba notranjega kondila desno (verjetno je tu mišljen končni notranji del stegnenice) pa ni jasna (kot je opisano, je hrustane cel, prisotna je le oteklina podhrustančne kosti).

Vsekakor je potrebno najprej s pregledom ugotoviti, kaj od navedenega Vam povzroča težave, od česar je nato tudi odvisno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close