Najdi forum

Bolečina v levi rami

Pozdravljeni,

že približno dva meseca me boli leva rama. Pri samem gibanju roke/rame me ne boli nič, boli pa me nekje v notranjosti rame. Bil sem že pri manualnem terapevtu na pregledu in se je koncentriral verjetno samo na ramo in ni našel nič. Sedaj pa sem pred dvema tednoma ugotovil, da me boli rama(bolečina, špikajoča bolečina) predvsem ko premaknem glavo nazaj in tudi če jo potem še obrnem v levo stran. Takrat začutim ostro bolečino v rami. Ker zadnji teden to bolj pogosto delam in tudi ker spim na trebuhu se mi je ta bolečina potencirala. Tudi če zakašljam začutim to bolečino. Se vam iz opisa zdi, kaj bi lahko bil vzrok teh bolečin, ker me že zelo živcirajo? Ne vem kam se naj točno obrnem, ker masaže in manualni terapevt mi zaenkrat niso znali pomagati. Hvala.

Lep pozdrav,
Peter

Spoštovani,

glede na opis težave je precej verjetno, da le-te izhajajo iz vratne hrbtenice.

Pred kakršnimkoli zdravljenjem priporočam najprej ugotoviti vzrok. Za začetek priporočam klinični pregled in nato usmerjena slikanja in/ali preiskave, najverjetneje z magnetno resonanco (odvisno od ugotovite pri pregledu). Klinični pregled lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, v okviru zdravniškega pregleda sem imel odvzem krvi iz žile na levi roki. Starost: 49 let. Prej moraš podpisati nekaj v smislu da si pred odvzemom krvi seznanjen da lahko pride do zapletov v smislu strdkov ali nekaj podobnega.

Deveti dan po odvzemu krvi me je zvečer na premik (ob mirovanju zanemarljivo) začela boleti leva roka od rame do komolca. Bolečina ob premiku roke se je do jutra povečala do te mere da brez hude bolečine leve roke nisem mogel uporabljati. V dežurni ambulanti so mi predpisali kapsule Naklofen 75mg, 2x dnevno.

Roko sedaj lahko uporabljam , stalno prisotna pa je rahla bolečina v mišici med ramo in komolcem, na dvig roke nad glavo pa tudi močna v rami.

V glavnem me zanima ali je to lahko posledica odvzema krvi oziroma če pride do kakšnih zapletov pri odvzemu – po kolikšnem času se pojavijo da še vedno lahko vzrok problemov iščemo v tem posegu ? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

menim, da vaše težave zelo verjetno niso povezane z odvzemom krvi. Med zapleti po odvzemu krvi je najpogostejši, poleg krvavitve, nastanek vnetega krvnega strdka v žili (t.i. tromboflebitis), ki se kaže z oteklino, rdečino in trakasto bolečo zatrdino.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close