Najdi forum

kostna nepravilnost

Pozdravljeni!

Upam, da sem na pravem forumu…

Moja 4-mesečna hčerkica je dobila izvide po MR. Sicer izvidov še nimam, govorila sem z zdravnico, ki pa pravi da so vse podrobne razlage v domeni ortopedov….MR je pokazal, da ima deklica skeletno stenozo (zoženje na zgornjem delu hrbtenjače)…upam, da sem prav napisala.
Prvo mnenje ortopedov naj bi bilo, da operacije ne potrebuje, se pa zadeva spremlja.
Zanima me, kam lahko to pripelje, če se stanje ne izboljša?
Kako bodo to spremljali na kontrolah?
Kaj se lahko zgodi ob nenadnem poslabšanju?
Rekli so, da naj jo opazujem in ob vsaki spremembi urgentno do zdravnika…na kaj moram biti pozorna pri vedenju, gibanju, stanju, …. deklice??
Malce sem zmedena glede vsega. Naj omenim še, da imamo diagnozo korpus kalostrum, osteopenijo, hipotonijo.
Že vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani,

kot kaže gre za kostno zožitev hrbtenice, ki lahko s časom povzroči pritisk (ali pa tudi ne) na snop živčnih vlaken, ki poteka v hrbteničnem kanalu (na hrbtenjačo).

Priporočam posvet z našim hrbteničnim kirurgom, doc. dr. Gregorjem Rečnikom, dr. med., spec. ortopedom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

In kaj to pomeni? Kakšne so lahko posledice, če se zgodi za “pritisk”?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

pritisk na živce lahko le-te začasno ali pa tudi trajno okvari, odvisno od dolžine in intenzivnosti pritiska. To se običajno najprej pokaže z bolečinami, nato pa z okvarami občutkov ter s slabšim delovanjem mišic.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Torej, ko bo deklica občutila bolečino (jok) za nas pomeni rdeči alarm, je pa možno da se ukrepa še pravočasno, da ne pride do okvar. Imam prav?

Hvala za odgovore.

lp

Spoštovani,

da, bolečina je predhodnica. Vsekakor pa priporočam pregled pri ortopedu, kateremu so obolenja hrbtenice ožje strokovno področje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close