Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Rizartroza obojestransko, izvid

Rizartroza obojestransko, izvid

Zaradi bolečin v zapestju, kadar se naslonim na njih, na zgornjem delu v sredini, me je zdravnica poslala na RTG, kjer so odkrili naslednje – slikani sta bili obe zapestji:

“Blaga rizartroza obojestransko. Nakazano zožena radiokarpalna sklepna špranja levo s suspektnim drobnim osteofitom radionavikularno in manjšo subhondralno kostno cisto na strani radiusa. V distalni tretjini navikularne kosti levo se nakazuje hipodenzna linija – lahko gre za st. po frakturi v tem predelu, podatka o morebitni poškodbi ni. Strukturno je prikazan skelet primeren”.

Nadalje so me poslali na ultrazvok. Prosil pa bi vas za interpretacijo tega izvida, kolikor pač je mogče; sprašujem se najbolj, “kaj me čaka”? Se da stanje popraviti, zdraviti, omiliti bolečine, bom imel funkcionalni zapestji, se bom lahko ukvarjal s športi, ki ne obremenjujejo zapestij preveč…?

Nekih zlomov sploh nisem imel, imel sem v otroštvo zvito zapestje, take vrste poškodb. Star sem 42.
Hvala za mnenje!

lp Doro

Spoštovani,

v izvidu navajajo blago obrabo sklepov med zapestjem in prvima dlančnicama, ter levo obrabo v sklepu med koželnico in zapestjem s spremembami v strukturi čolnička, ki so lahko posledica predhodnega zloma.

Priporočam opraviti slikanje obeh rok z zapestji z magnetno resonanco, nato pa pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala.
Poslali so me na ultra zvok. Ker bom to moral verjetno samoplačniško (čakalna doba je predolga), naj raje grem kar takoj na MRI? Je izvid ultrazvoka sub-optimalen in je MRI veliko boljša opcija?
hvala

nova
Uredništvo priporoča

Ali ultrazvok, na katerega so me poslali z napotnico, in ga bom moral tako sam plačati zaradi vrst, ne ustreza? Moram na MRI? Da ne bi imel dvojnih stroškov po nepotrebnem…hvala za mnenje.

Spoštovani,

slikanje z MR pokaže bistveno več kot ultrazvočna preiskava, zakar ga vsekakor bolj priporočam.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

S čim se pa to stanje zdravi / omili, kaj pomaga? Predvidevam, da “vaje” za to ne obstajajo. Morda jemanje glukozamina…? Hvala.

Spoštovani,

odvisno od napredovalosti stanja. Jemanje glukozamin sulfata lahko na dolgi rok upočasni okvarjanje sklepnega hrustanca, sicer pa pridejo v poštev injekcije plazme bogate s trombociti, hialuronske kisline in matičnih celic.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.
Ali prehrana tudi vpliva na nadaljni potek rizartroze?

Spoštovani,

prosim. Menim, da je običajna prehrana povsem zadostna. Priporočam dodati le glukozamin sulfat.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close