Najdi forum

Spoštovani!
Prosim vas za razlago izvida in čemu imam spet precejšnje bolečine (operirana sem bila že tri krat):

Zmerna skoliotična deviacija lumbalne hrbtenice.
Mešan edematozno-maščobni signal terminalne plošče L5-S1-Modic 1-2.
Dehidracija intervertebralnega diska L5-S1.
Stanje po levostranski laminektomiji v višini L5-S1. V višini L5-S1 je vidna protruzija diska po celotni cirkumferenci, izraziteje levostransko dorzolateralno. Po aplikaciji kontrastnega sredstva se obarvajo mehkotkivne spremembe okrog levega lateralnega recesusa in ob duralni vreči levo v spinalnem kanalu na mestu kirurškega pristopa-adhezivne spremembe po operaciji. Pripadajoča leva korenina je v recesusu še vedno videti zadebeljena-lahko kronično. Nekoliko utesnejna duralna vreča z leve strani. Zožen je levi intervertebralni foramen, ki ga ožijo predvsem degenerativne spremembe fasetnega sklepa-skeletne naplastitve, utesnitve korenine v foramnu ne vidim.
Redno delam vaje in hodim cca 2km.
Lepo prosim, če mi razložite kaj mi povzroča bolečine. Je to protruzija? Kaj naj naredim, da bi zadevo zaključila?
Za odgovor se vam že v naprej najlepše zahvaljujem.
Nataša

Spoštovani,

vzroki za bolečine so lahko: izbočenje (protruzija) medvretenčne ploščice, zarastline, ki so nastale po operaciji, manj verjetno obrabne spremembe (običajno povezane s kostnimi izrastki) na malih sklepih.

Priporočam, da se naročite na pregled k sodelavcu doc. dr. Gregorju Rečniku, dr. med., spec. ortopedu, ki se pri nas ukvarja z zdravljenjem obolenj hrbtenice. Mogoče je, da bo potrebno dodatno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close