Najdi forum

Artroskopija gležnja

Lep pozdrav

Pred 2 tednoma mi je bila opravljena artroskopija gležnja in sicer navajam iz odpustnega pisma˝ opravljena totalna sinoviektomija gležnja z ablacijo osteofitov golenice˝.
Torej zanima me kako dolgo bo rehabilitacija in nasplosno kaj je bilo laično nareto v gleznju.
Operater me še tudi pošilja na rehabilitacijo v terme zreče na balneorehabilitacijski program za 14 dni Torej kako dolgo ponavadi traja popolno okrevanje lp

Pozdravljeni,

pri operaciji so vam odstranili sklepno ovojnico ter kostne izrastke (osteofite) na končnem delu golenice.

Pričakujte rehabilitacijo od 3 do 6 mesece. Vsaj 3 mesece pričakujte, da bo gleženj otekal.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Javljam se vam nazaj po opravljeni rehabilitaciji v Termah Zreče,vse vredi in trenutno staje zadovoljivo edino obćasno se pojavlja otekanje pri močnejšem naporu in seveda bolecine ob mirovanju.

Zanima me glede na mojo diagnozo ki sem jo ze pisal v prvi objavi na koliko časa imam spet možnost koristit rehabilitacijo v Termah Zreče al so vse možnosti glede tega izcrpane hvala in lepe praznike vsem

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

po pravilniku ZZZS, po preteku 2 let.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Evo se spet oglasim tukaj

Vceraj 30.4 sem obiskal osebnega zdravnika zaradi novih bolecin v gleznju in in podplutbe okoli zunanjega dela gleznja.
Dobil napotnico pod nujno za UKC MB

Tam so opravili RTG in postavili diagnozo

Fissura maleoli medialis sin. susp.

dobil hodilno longeto in kontrolo cez 1 teden na travmatoloskem

Kaj lahko pricakujem glede zdravljenja in na kaksni osnovi taka poskodba nastane

Pozdravljeni,

navedeno pomeni “sum na poko notranjega gležnja levo”. Običajno takšno poškodbo povzroči zvitje stopala navznoter ali navzven. Nadaljnje zdravljenje je odvisno od ugotovitev pri kontrolnem pregledu, ali bo poka potrjena ali ne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni dr Pilih

 

Pok notranjega gleznja ni bil potrjen,opravljena je pa bil0 6 FTH v UKC MB ampak z moje strani brez efekta bolecine se vztrajajo,na zadnji kontroli pri travmatologu so se odlocli da me dajo najprej na MRI levega gleznja da vidijo  vse mozne poskodbe in stanje gleznja  in se odlocijo kaj se bi dalo spet operativno resit,glede podplutbe ki se vedno vztraja je pa travmatolog ocenil da ne gre vec za podplutbo ampak za  kvadrasto hiperpigmentacijo koze 10X10 cm..

Kaksen vas nasvet glede poteka zdravljenja sam sem tudi pripravljen spet it na OP ce se mi bo tak stanje vsaj bolecinsko izboljsalo.. hvala za vse odgovore in lep dan naprej

Pozdravljeni,

na elektronski naslov: [email protected] mi pošljite izvid slikanja z MR (ko ga boste opravil) in preko WeTransfer-ja tudi posnetke, nato vam bom lahko dal nadaljnje napotke.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

nekatere artroskopske operacije gležnja se da enakovredno izvesti tudi v lokalni anesteziji, ne pa vseh.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Kaj pa odstranitev OS materiala, ali se da odstraniti v taki anasteziji, da samo od pasu dol ne čutimo nič, da dobimo inekcijo v hrbtenico?

Seveda. Možnosti so sicer različne: lokalna anestezija (omrtvitev le področij, skozi katera se pristopa – ta pride v poštev predvsem, če osteosintetskega materiala ni veliko), regionalna anestezija (omrtvitev večjega področja telesa), spinalna anestezija (omrtvitev od pasu navzdol) in splošna (spanje).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni dr Pilih

 

Evo se vam javljam spet po zadnjem travmatoloskem pregledu pr Dr Dobnikarju ,kjer sma se zmenila za ponovno artroskopijo gleznja in sicer sprostitev sprednje utesnitve ki bo predvidoma okvirno v mesecu aprilu 2022.

Kaj se bo delalo tocno je rekel da bo najbolj vidno ko bo z kamero v gleznju

Obenem se je na izvid napisal dorzifleksija mocno zavrta palp. max bolec anterolateralno

MR ivizd pa navaja Anteriorna utesnitev in majhen defekt hrustanca 4 stopnje

Zanima me

-kaksen postopek artroskopije oziroma kaj se ponavadi naredi glede na MR izvide

-Kako dolgo bo potekala rehabilitacija po operaciji(seveda glede na vrsto artroskopije)

-ce sem upravicen spet za rehabilitacijo v termah po tej artroskopiji

 

Prelepa hvala za vse odgovore se vam  zahvaljujem in vam zelim lepe praznike ze vnaprej…

Pozdravljeni,

-kaksen postopek artroskopije oziroma kaj se ponavadi naredi glede na MR izvide

V vsakem primeru bodo naredili dva prbl. 5 mm reza v sprednjem del gležnja, nato pa bodo odstranili vneto sklepno ovojnico in verjetne zarastline v sprednjem delu sklepa. Defekt sklepnega hrustanca bodo bodisi zgladili, bodisi mikrofrakturirali (nalomili podhrustančno kost, s ciljem nastanka novega sklepnega hrustanca).

-Kako dolgo bo potekala rehabilitacija po operaciji(seveda glede na vrsto artroskopije)

Če bodo le očistili razdraženo sklepno ovojnico in moteče zarastline ter zgladili sklepni hrustanec, bo rehabilitacija trajala do 3 mesece, če bodo defekt mikrofrakturirali, pa 9 do 12 mesecev.

-ce sem upravicen spet za rehabilitacijo v termah po tej artroskopiji

V pravilniku ZZZS tovrstne operacije gležnja niso navedene med posegi, ki jim pripada zdraviliško zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni Dr Pilih

 

Prvo se vam iskreno zahvaljujem za odgovore in me se nekaj zanima glede zdraviliskega zdravljenja  in upam da vas z mojimi vprasanji ne motim prevec..

 

Torej ali lahko vseeno probam prek osebnega zdravnika zahtevo za zdravilisko zdravljenje in sicer na podlagi prve artroskopske operacije dne 17.8.2020 in sicer artroskospka totalna sinoviektomija gleznja..na tej podlagi tudi opravljeno in odobreno zdravilisko zdravljenje

In sicer letos po drugi artroskopski operaciji ki me caka nekje okvirno aprila kar nanese 2 leti od prve operacije in tudi 2 leti po prvem zdraviliskem zdravljenju.

 

Upam da ne motim in se zahvaljujem za odgovore

Pozdravljeni,

prosim.

Menim, da se splača poskusiti.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni Dr Pilih

 

Javljam se vam ponovno po opravljeni artroskopiji gleznja z strani po mojem mnenju zelo zelo dobrega kirurga Dr Dobnikarja in sicer navajam iz odpustnega pisma kaj se je delalo…

 

Po pripravi operativnega polja in namestitvi Esmarha pristopim skozi anterolat. in anteromed. portal, si
prikažem sprednji del zgornjega skocnega sklepa, kjer najdem obsežno brazgotino, ki jo odstranim.
Najdem stanje po odstranitvi osteofitov na distalnem robu tibije. V sprednjem delu talusa spodaj najdem v
brazgotino ujet kostni fragment, velikosti 1 x 0.5 cm, ga odstranim. Hrustanec na talusu izgleda brez
vecjih poškodb, gleženj zelo slabo gibljiv. Nato izperem, zašijem rane.

 

Zanima me naslednje ..

-Kako dolgo lahko pricakujem bolnisko odsotnost

-Je bila to lazja al kr zahtevna artroskopija glede kaj se je delalo

-Kostni fragment in zarastilne  po prvi artroskopiji ,ali sem nagnjen potem k zarastlinam po operacijah..

-Gilbjivosti vem da nebom dost dosego upam na zmanjsanje bolecine po FTH ki jih mam priporocene z strani Travmatologa.

 

Za odgovore in nasvete se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam

Pozdravljeni,

-Kako dolgo lahko pricakujem bolnisko odsotnost?

Odvisno od tega, kaj delate – od 6 tednov do 6 mesecev.

-Je bila to lazja al kr zahtevna artroskopija glede kaj se je delalo?

Kar zahtevna.

-Kostni fragment in zarastilne  po prvi artroskopiji ,ali sem nagnjen potem k zarastlinam po operacijah.

To na osnovi napisanega ne morem trditi, je pa mogoče.

-Gilbjivosti vem da nebom dost dosego upam na zmanjsanje bolecine po FTH ki jih mam priporocene z strani Travmatologa.

Vsekakor priporočam, da se potrudite s pridobivanjem gibljivosti, tudi s pogostim izvajanjem vaj samostojno, doma. S tem pričnite ČIM PREJ!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

 

hvala za vse odgovore gospod doktor…

-Odvisno od tega, kaj delate – od 6 tednov do 6 mesecev.

pa odgovarjam

Delo opravljam  8 urno hodece delo na montazni liniji torej skoz v pogonu na nogah sem in tja hoja in prenasanje delov za vgradno,tudi 30cm podest na katerega moram stopit z materjalom za vgradnjo…

bomo vidli kaj bo predlagal moj travmatolog ob kontroli konec februarja hvala za dogovor in lep pozdrav

Prosim.

Zelo verjetno boste bolniško odsotni vsaj 4 mesece.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav ponovno  Dr Pilih.

 

Javljam se vam ponovno in sicer z tezavo gleznja in sicer pred 3 tedni sem zacel delat in sicer hodece delo 8 do 9 ur na dan prve 3 tedne je bila bolecina  v gleznju obcasna  v 3 tednu pa je spet zacela narascat v smeri bolecine po lestvici 1 do 10 nekje 8 in obvezn analgetik zvecer da lahko zaspim,torej bolecina se skratka vrnila na raven pred operacijo dr dobnikarja.

Sicer imam kontrolo pri Dr Dobnikarju 25.5 2023 in bi zelel sam vase mnenje ali spet posledica zarastlin  oziroma uklescenja tkiva  ,bolecina ni vec tolko na sprednjem zgornjem delu gleznja kot prej ampak  na levi strani levega gleznja proti petnici.

Torej kaj menite ponovno magnet da se vidi kaj dogaja al kaj podobnega hvala za vase mnenje in lep pozdrav

New Report

Close